وزیر کشور: به دلایل انسانی و اعتقادی پذیرای مهاجران زیادی از کشور افغانستان بوده ایم

وزیر کشور: به دلایل انسانی و اعتقادی پذیرای مهاجران زیادی از کشور افغانستان بوده ایم

ایران/ وزیر کشور با اشاره به اینکه ایران روزانه ۲۰۰۰ مهاجر غیرمجاز را از کشور عودت می‌دهد اظهار داشت: با وجود این عودت مهاجران غیرمجاز، روزانه بین ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ نفر نیز از مرزها وارد کشور می‌شوند.

رحمانی فضلی در مراسم گرامیداشت روز آمار و برنامه‌ریزی که به مناسبت پنجاهمین سالگرد تأسیس مرکز آمار ایران، در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، با اشاره به موضوع مهاجران افغانی در کشور گفت: نابرابری در حوزه امنیتی مهم‌ترین عامل ورود مهاجران از افغانستان به ایران بوده است.

وی با اشاره به بحث امنیت ایران در مقابل ناامنی افغانستان افزود: ما به دلایل انسانی و اعتقادی پذیرای مهاجران زیادی از کشور افغانستان بوده‌ایم.

رحمانی فضلی در ادامه اظهار داشت: پس از رفع این مشکل در افغانستان، متأسفانه شاهد بازگشت این مهاجران به کشور خود نبوده‌ایم و حتی در مراحل دیگری شاهد تقویت این الگوهای مهاجرتی بوده‌ایم. وی با اشاره به پذیرش مهاجران ازجانب دولت ایران و آمار این افراد در کشور اظهار داشت: ایران می‌تواند الگوی مناسب مطالعاتی برای تمام کشورهایی باشد که در بحث پذیرش مهاجران آمار بالایی دارند.

رحمانی فضلی با اشاره به حضور مهاجران افغانی در ایران افزود: ما با دو نوع مهاجر افغانی در ایران روبه‌رو بوده‌ایم، یک نوع آن مهاجرانی هستند که سازمان ملل متحد آنها را به عنوان پناهنده قبول دارد و این افراد در زمان اشغال به ایران وارد شده‌اند و نوع دوم نیز مهاجرانی هستند که سازمان ملل متحد با توجه به قوانین و دستورالعمل‌های خود آنها را به عنوان مهاجر قبول نمی‌کند. وزیر کشور در ادامه گفت: سازمان ملل متحد در مواقعی که می‌خواهد از حقوق این افراد دفاع یا کمکی ارائه کند، تنها آمارهای خود را قبول دارد و به افرادی که از آنها به عنوان پناهنده نام می‌برد کمک می‌کند.

وزیر کشور گفت: یکی از دلایل این افزایش مهاجرت، نبود امنیت در مرزهاست و باید اذعان داشت در برخی از این کشورها امکان کنترل مرزها در حد صفر است و این موضوعی است که خود این کشورها نیز در مذاکراتشان با ما همواره به آن اذعان دارند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر کشور: به دلایل انسانی و اعتقادی پذیرای مهاجران زیادی از کشور افغانستان بوده ایم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

تبلیغات
X