ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر کشور: به دلایل انسانی و اعتقادی پذیرای مهاجران زیادی از کشور افغانستان بوده ایم

وزیر کشور: به دلایل انسانی و اعتقادی پذیرای مهاجران زیادی از کشور افغانستان بوده ایم

ایران/ وزیر کشور با اشاره به اینکه ایران روزانه ۲۰۰۰ مهاجر غیرمجاز را از کشور عودت می‌دهد اظهار داشت: با وجود این عودت مهاجران غیرمجاز، روزانه بین ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ نفر نیز از مرزها وارد کشور می‌شوند.

رحمانی فضلی در مراسم گرامیداشت روز آمار و برنامه‌ریزی که به مناسبت پنجاهمین سالگرد تأسیس مرکز آمار ایران، در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، با اشاره به موضوع مهاجران افغانی در کشور گفت: نابرابری در حوزه امنیتی مهم‌ترین عامل ورود مهاجران از افغانستان به ایران بوده است.

وی با اشاره به بحث امنیت ایران در مقابل ناامنی افغانستان افزود: ما به دلایل انسانی و اعتقادی پذیرای مهاجران زیادی از کشور افغانستان بوده‌ایم.

رحمانی فضلی در ادامه اظهار داشت: پس از رفع این مشکل در افغانستان، متأسفانه شاهد بازگشت این مهاجران به کشور خود نبوده‌ایم و حتی در مراحل دیگری شاهد تقویت این الگوهای مهاجرتی بوده‌ایم. وی با اشاره به پذیرش مهاجران ازجانب دولت ایران و آمار این افراد در کشور اظهار داشت: ایران می‌تواند الگوی مناسب مطالعاتی برای تمام کشورهایی باشد که در بحث پذیرش مهاجران آمار بالایی دارند.

رحمانی فضلی با اشاره به حضور مهاجران افغانی در ایران افزود: ما با دو نوع مهاجر افغانی در ایران روبه‌رو بوده‌ایم، یک نوع آن مهاجرانی هستند که سازمان ملل متحد آنها را به عنوان پناهنده قبول دارد و این افراد در زمان اشغال به ایران وارد شده‌اند و نوع دوم نیز مهاجرانی هستند که سازمان ملل متحد با توجه به قوانین و دستورالعمل‌های خود آنها را به عنوان مهاجر قبول نمی‌کند. وزیر کشور در ادامه گفت: سازمان ملل متحد در مواقعی که می‌خواهد از حقوق این افراد دفاع یا کمکی ارائه کند، تنها آمارهای خود را قبول دارد و به افرادی که از آنها به عنوان پناهنده نام می‌برد کمک می‌کند.

وزیر کشور گفت: یکی از دلایل این افزایش مهاجرت، نبود امنیت در مرزهاست و باید اذعان داشت در برخی از این کشورها امکان کنترل مرزها در حد صفر است و این موضوعی است که خود این کشورها نیز در مذاکراتشان با ما همواره به آن اذعان دارند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده