ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آزادسازی ۱۲ هزار میلیارد تومان با حذف سه دهک از دریافت یارانه

آزادسازی ۱۲ هزار میلیارد تومان با حذف سه دهک از دریافت یارانه

خانه ملت/ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با تاکید بر اینکه دولت باید اقدام به ایجاد بانک اطلاعاتی خانوارها کند، گفت: شاخص های تعیین شده برای حذف دهک های پردرآمد از دریافت یارانه خطاپذیر بوده از این رو باید با مطالعات دقیق همراه شود.

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به تعیین مولفه های برای حذف یارانه برخی دهک ها در کمیسیون تلفیق بودجه 95 کل کشور از جمله گردش مالی، در آمد، دارایی، سفر های خارجی متعدد، گفت: شاید این شاخص ها دقیق نباشد اما باید برای اصلاح مسیر هدفمندی از یک جایی برای کسب اطلاعات اقتصادی مردم باید آغاز کرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مطالعات دولت در اجرای صحیح قانون هدفمندی برای کاهش ضریب خطا در حذف دهک های پردرآمد از دریافت یارانه باید بیشتر شود، افزود: منکر وجود اشکالاتی در حذف این چنینی دهک های پردرآمد با در نظر گرفتن شاخص های مذکور نیستیم.

امکان ثبت نام مجدد افراد حذف شده از دریافت یارانه وجود دارد

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه حذف دهک های پردرآمد از دریافت یارانه در همه جای دنیا چارچوب خاصی دارد، تصریح کرد: در صورتی که فردی به ناحق از دریافت یارانه حذف شود می تواند در سیستم مربوط به اعتراض ثبت نام و دوباره مشمول دریافت یارانه شود.

وی با بیان اینکه دولت باید با در نظر گرفتن سه روش هزینه، درآمد و دارایی نسبت به حذف افراد ثروتمند از دریافت یارانه اقدام کند، گفت: برای شناسایی دهک های پردرآمد در جامعه باید سیستم اطلاعاتی جامعی از اطلاعات اقتصادی آنان تهیه شود تا به این ترتیب ضریب خطا در بررسی اموال و دارایی افراد جهت پالایش مسیر هدفمندی به صفر برسد.

دولت مکلف به اجرای صحیح قانون هدفمندی تا پایان سال جاری است

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به تکلیف دولت برای حذف یارانه دهک های پردرآمد تا پایان سال 95، افزود: دولت باید با کنار گذاشتن برخی ملاحظات و مدنظر قرار دادن شاخص های مختلف اجرای صحیح قانون هدفمندی را در دستور کار خود قرار دهد.

وی با بیان اینکه تشکیل بانک اطلاعاتی خانوارها مهم ترین اقدام در راستای پالایش مسیر هدفمندی است، تصریح کرد: برای رسیدن به شاخص های اقتصادی افراد باید اموال و دارایی های آنان را شفاف سازی کنیم.

پورابراهیمی ادامه داد: دولت باید به نص صریح قانون در بحث هدفمندی یارانه ها توجه کرده و از محافظه کاری از حیث نزدیک بودن به زمان انتخابات حذر کند.

آزادسازی 12 هزار میلیارد تومان منابع هدفمندی اقتصاد کشور را متحول می کند

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: بهترین اقدام برای خروج از رکود در اقتصاد کشور آزادسازی 12 هزار میلیارد تومان از سرفصل هدفمندی با حذف دهک های پردرآمد از دریافت یارانه است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: تزریق منابع آزاد شده از حذف دهک های پردرآمد می تواند رمقی به اقتصاد کشور و بهبود وضعیت اشتغال جامعه بدهد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده