ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روشی جدید برای کنترل دیابت نوع ۲ در کشور ابداع شد

روشی جدید برای کنترل دیابت نوع ۲ در کشور ابداع شد

مهر/ محققان دانشگاه تهران با بررسی تاثیر امگا ۳ بر روی نرخ زدودگی گلوکز (CR) ثابت‌کردند که امگا ۳ می تواند دیابت نوع ۲ را کنترل کند.
در این پژوهش که توسط سارا عطایی نظری، دانشجوی کارشناسی ارشد پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران به سرپرستی مهدی گنج خانلو عضو هیات علمی این پردیس انجام شده است، تنظیم متابولیسم و پیشگیری از بروز بیماری‌های متابولیکی از طریق اسیدهای چرب، بررسی و اثبات‌شده است.

نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که این مواد مغذی به عنوان مولکول‌های سیگنالینک عمل می‌کند و در بهبود مسیرهای متابولیکی تاثیر بسزایی دارند.
در این تحقیق، ۲۸ راس بزغاله مهابادی ۳ تا ۴ ماهه با میانگین ۱۷ کیلوگرم در قالب طرح فاکتوریل با ۴ تیمار انتخاب و هر بزغاله به صورت انفرادی به مدت ۱۲ هفته تغذیه‌شده است.

با تجزیه و تحلیل داده‌های به دست آمده، تاثیر مکمل امگا ۳ بر روی قابلیت هضم، میزان ماده خشک مصرفی، وزن اندام‌ها، PH گوشت، تولید شیرابه، افت حاصل از پخت، نیروی برش، ارزیابی رنگ عضله راسته، ترکیب گوشت، اکسیداسیون عضله راسته، فراسنجه‌های خونی و نرخ زدودگی گلوکز (CR) ارزیابی‌ و اثبات‌ شده است که مکمل امگا ۳، اثر معنی‌داری بر روی نرخ زدودگی گلوکز(CP) و زمان رسیدن به نصف غلظت حداکثر گلوکز را دارد و همچنین پاسخ به انسولین مصرف گلوکز را به طور معنی داری نشان می‌دهد.

با اثبات این روش، پژوهشگران امیدوارند بتوانند از نتایج این تحقیق، برای کنترل دیابت نوع ۲ استفاده کنند.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X