ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرمانده ارتش افغانستان: طالبان انسجام درونی خود را از دست داده است

فرمانده ارتش افغانستان: طالبان انسجام درونی خود را از دست داده است

ایرنا/ فرمانده ارتش افغانستان گفت که گروه طالبان انسجام درونی خود را از دست داده است و با اعلام آغاز عملیات بهاری درصدد است تا با تبلیغات بر ناکامی های خود در طول یک سال گذشته سرپوش بگذارد.

ژنرال «قدمشاه شهیم» روز چهارشنبه در مرکز رسانه های افغانستان به خبرنگاران گفت که مدت هاست که طالبان اطلاعیه های خود را با عنوان شورای رهبری منتشر می کند و دلیل آن این است که مرکزیت خود را از دست داده است.
وی افزود: تبلیغات گروه طالبان برای راه اندازی عملیات، تازگی ندارد و آنان تنها نام عملیات خود را تغییر داده اند و در طول سال گذشته آنچه در توان داشتند، به کار گرفتند تا بتوانند بخش هایی از استان های مختلف را اشغال کنند، اما نیروهای ارتش و پلیس با اقتدار آنان را در رسیدن به اهداف خود ناکام گذاشتند.
فرمانده ارتش افغانستان گفت که طالبان به خوبی دریافته که دولت در این کشور باثبات است و به همین خاطر به عملیات انتحاری و انفجار مین های جاسازی شده روی آورده تا کشور را ناامن جلوه دهد و انفجار ننگرهار نیز در همین راستا صورت گرفته بود.
شهیم تصریح کرد «طالبان سال گذشته هم عملیاتی تحت عنوان خیبر را اعلام کرد، اما آنان به جای رویارویی با نیروهای دفاعی و نظامی، مردم و غیرنظامیان را هدف قرار دادند.»
وی، به مردم اطمینان داد که مخالفان مسلح در سال جدید شدیدتر از سال گذشته سرکوب خواهند شد و عملیات شفق با تجربه اندوزی از عملیات «ظفر» سال گذشته، از دوم فروردین آغاز شده و هم اکنون در 15 استان ادامه دارد.
این مقام بلندپایه نظامی افغانستان گفت که طالبان در این عملیات در استان های «قندوز»، «بغلان»، «پکتیا»، «هلمند» و «کنر» به ویژه در شهرستان های چهاردره متحمل تلفات سنگینی شده اند
فرمانده کل ارتش افغانستان گفت که عملیات «شفق» برای یک سال با هدف دفع حملات تروریستی برنامه ریزی شده و در کنار آن طرح پنج ساله دفاعی و امنیتی برای دست یافتن به امنیت پایدار و بازسازی افغانستان است.
وی در پاسخ به پرسشی درباره راکت پرانی از آن سوی مرزهای پاکستان به داخل خاک افغانستان گفت که پاکستان یک همسابه خوب برای افغانستان نبوده است و از مدت ها قبل شاهد راکت پرانی از خاک پاکستان به داخل کشورمان هستیم و به آنان توصیه می کنیم که از راکت پرانی دست بردارند و خشم ارتش افغانستان را برنیانگیزند.
فرمانده ارتش افغانستان درباره انتشار برخی گزارش ها درباره حضور داعش در استان های مختلف افغانستان گفت که داعش یک تهدید بین المللی است و در استان ننگرهار به عنوان مهمترین محل استقرار خود در افغانستان به ویژه شهرستان های «اچین» و «کوت» و استان زابل و برخی دیگر از استان ها که قصد سربازگیری داشتند، به شدت سرکوب شدند، اما به تلاش های مذبوحانه خود ادامه می دهند و عملا در هیچ منطقه ای حضور ندارند.
وی درعین حال تائید کرد که داعش این اواخر در افغانستان سرگرم سربازگیری است، اما در هر منطقه که سر برآورند سرکوب خواهند شد و ارتش مناطقی را که داعش از طالبان گرفته بودند، از وجود این گروه تروریستی پاک سازی کرده است.
شهیم گفت که تدابیر مناسبی برای تمامی مناطق آسیب پذیر و مقابله با گروه های مسلح مخالف به ویژه طالبان و داعش اتخاذ شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده