ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس: مالیات قیمت مسکن را افزایش نمی‌دهد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس: مالیات قیمت مسکن را افزایش نمی‌دهد

باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: این توجیه اشتباه است که مالیات مسکن سبب افزایش قیمت در بازار مسکن می‌شود.

منصور آرامی سخنگوی کمیسیون عمران گفت: به نظر می‌رسد اگر قرار باشد اقتصادی مبتنی بر پایه های مالیاتی داشته باشیم و از قید نفت رها شویم لازم است پایه های مالیاتی را گسترش دهیم .

وی ادامه داد: نباید مالیات تنها از کارمندان باحقوق ثابت گرفته شود بلکه بهتر است از معاملات و بخش خصوصی به ویژه بازار مسکن هم مالیات دریافت شود.

آرامی در ادامه گفت: اخذ مالیات نباید باعث شود قیمت مسکن افزایش یابد.

وی در خصوص مالیات تعلق گرفته به واحدهای خالی گفت: بهتر است مالیات از واحدهای خالی گرفته شود و این مشکلی را برای بازار مسکن به وجود نمی‌آورد. واحدهای خالی فضا گرفته اند و باید مالیات را پرداخت کنند زیرا در صورتی که اجاره داده می‌شد هم مالیات بر اجاره تعلق می‌گرفت.

سخنگوی کمیسیون عمران در ادامه گفت: این فرض اشتباه است که مالیات بر واحدهای خالی سبب کاهش انگیزه ساخت و سازی شود و این دلیل توجیح کننده نیست زیرا کسی که اقدام به ساخت مسکن می‌کند حتما از قبل بازار را ارزیابی کرده و طبق عرضه آن مسکن ساخته می‌شود.

آرامی گفت: کشور سالانه به 700 هزار واحد مسکونی احتیاج دارد و بخش خصوصی باید این واحدها را بسازد ودر بازار عرضه کند اگر واحدی اجاره داده شود مالیات بر اجاره را باید پرداخت کند اگر معامله صورت بگیرد مالیات بر سرمایه پرداخت می‌شود و اگر خالی بماند نیز مشمول مالیات است.

منصور آرامی عنوان کرد: مبلغی که از مالیات مسکن حاصل میشود مهم نیست بلکه اهمیت موضوع آن است که مسکن به عنوان یکی از مواردی که باید مالیات پرداخت کند شناخته شده است و قطعا سهم آن به مالیات کشور اضافه خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X