ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هاآرتص: "برجام" عامل وحشت اسرائیل از کشور های عربی است

هاآرتص: "برجام" عامل وحشت اسرائیل از کشور های عربی است

جام نیوز/ روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارشی با عنوان "توافق هسته ای باعث افزایش ترس اسرائیل از فروش سلاح های آمریکا به کشور های خلیجی شده است" نوشت: با توجه به رفع تحریم فروش سلاح به ایران، اکنون منطقه خاورمیانه به یک محل برای رقابت در زمینه خرید سلاح تبدیل شده است و این امر دوباره موجب شده است تا ترس و نگرانی یک دهه قبل اسرائیل در مورد امور نظامی کشور های عربی در خلیج، جان دوباره بگیرد.

هاآرتص نوشت: «اختلافات بین اوباما و نتانیاهو در مورد توافق هسته ای ایران، اکنون باعث ایجاد یکسری از دیگر اختلافات و رویارویی ها شده است و امضای این توافق باعث شده است که نگرانی های 34 سال قبل اسرائیل به خاطر فروش سلاح دولت ریگان به عربستان سعودی، دوباره زنده شود.»


این روزنامه صهیونیستی در ادامه افزود: «در سال های اخیر، به نظر می رسد که اسرائیل در مورد فروش سلاح های غرب به خصوص آمریکا به عربستان سعودی، نگرانی خاصی ندارد و دلیل اصلی آن این بود که اصلی ترین تهدید برای اسرائیل برنامه هسته ای ایران می باشد و این تهدید بر تمامی تهدیدات دیگر سایه افکنده بود. در سال های اخیر اسرائیل، تغییر پذیری و نرم خویی زیادی را در قبال فروش سلاح های آمریکا به کشور های عربی خلیج از خود نشان داد تا ائتلافی علیه ایران در منطقه شکل گیرد. خود اسرائیل نیز در سال های اخیر تسلیحاتی را به شماری از کشور های عربی منطقه فروخته است.»


این روزنامه در ادامه افزود: «اکنون اوضاع تغییر کرده است و خاورمیانه به محلی برای رقابت خرید و فروش سلاح تبدیل شده است. اکنون در منطقه، هر کشوری به دنبال قدرتمندتر کردن خود می باشد و به نظر می رسد که با شرایط خاص منطقه، رقابت خرید سلاح تشدید نیز بشود و این امر برای امنیت اسرائیل می تواند بسیار خطرناک باشد. در آمریکا نیز نگرانی ها در مورد سلاح های کشور های عربی افزایش یافته است.»

هاآرتص در پایان افزود: «عربستان و امارات در صدد هستند برای جبران توافق هسته ای امضا شده بین ایران و غرب، سلاح های پیشرفته ای از جمله جت جنگنده اف 35 را از آمریکا خریداری کنند و این در حالی است که آمریکا تاکنون مایل نبوده است که چنین سلاح های پیشرفته ای را در اختیار کشور های عربی قرار دهد. در سال های آینده با توجه به رفع تحریم های ایران برای خرید سلاح، ایران نیز به گروه مشتاقان خرید سلاح افزوده می شود و کشور های چین و روسیه برای فروش سلاح به ایران پیش قدم خواهند بود. عربستان نیز تنها یک راه حل برای مقاومت در برابر افزایش روز افزون نفوذ ایران خواهد داشت و آن خرید سلاح های پیشرفته از آمریکاست.»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده