ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شناسایی بیش از 100 مورد از سریع ترین ستاره های کهکشان راه شیری

 شناسایی بیش از 100 مورد از سریع ترین ستاره های کهکشان راه شیری

جام نیوز/ فضانوردان با ردگیری موج ضربه ای حاصل از حرکت ستارگان در فضا توانستند تقریبا 100 مورد از ستارگانی که با سرعت زیاد در کهکشان راه شیری در حرکت هستند را شناسایی کنند.این امواج ضربه ای در اثر حرکت ستاره ها در فضا و جمع شدن ماده در قسمت جلوی آنها ایجاد می شوند.ستاره ها و امواج ضربه ای، با استفاده از دو تلسکوپ Wide-field Infrared Survey Explorer وSpitzer متعلق به ناسا شناسایی شدند.
این ستاره های عظیم که درفضای بین ستاره ای با سرعت مافوق صوت در حال حرکت هستند، پیش از این طبقه بندی نشده بودند. این ستاره ها شتاب فوق العاده خود را از تعامل با سایر اجرام آسمانی به دست می آورند.
برخی از آنها از خوشه های ستاره ای بیرون رانده می شوند و برخی دیگر نیز در اثر انفجار ستاره های دیگر در یک ابرنواختر، به جلو رانده می شوند.هنوز معلوم نیست که آیا خورشید نیز دارای موج ضربه ای هست یا خیر؛ اما ستاره های بزرگی مانند Zeta Ophuchi موج ضربه ای بزرگی ایجاد می کنند.
این ستاره در فاصله 366 سال نوری از زمین قرار دارد و جرم آن 20 برابر خورشید است و با سرعت 24 کیلومتر در ثانیه که بیشتر از سرعت خورشید است‏، نسبت به اجرام اطراف خود در حرکت است.امواج ضربه ای، ابزار جدیدی برای مطالعه ستاره های بزرگ و پاسخگویی به سوالات موجود در مورد سرنوشت و تکامل این ستاره ها محسوب می شوند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X