ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیشخوان رمان تازه‌ای از جعفر مدرس صادقی منتشر شد

پیشخوان/ رمان تازه‌ای از جعفر مدرس صادقی منتشر شد

مهر/ جعفر مدرس صادقی نویسنده و روزنامه‌نگار، تازه‌ترین رمان خود را با عنوان «کافه‌ای کنار آب» منتشر کرد.
این رمان که مانند بیشتر آثار مدرس صادقی از سوی نشر مرکز منتشر شده است روایتی است داستانی که با ماجرای انتشار داستان بلند یک نویسنده پس از دوسال شروع می‌شود. نویسنده در حالی پس از دوسال با پیغام ناشر مبنی بر انتشار رمانش مواجه شده که حس می‌کند نوشتن و انتشار داستان برایش به امری بیهوده مبدل شده و تمایلی به انجام این کار ندارد.

در بخشی از فصل نخست این رمان می‌خوانیم:

«داستانی که داده بودم به ناشر تازه بعد از دوسال و نیم نامه آمده که چاپش می‌کنیم. یک نسخه نهایی صفحه بندی شده هم برای من فرستادند که برای آخرین بار بخوانم و آخرین اصلاحاتم را روش انجام بدهم که برود زیر چاپ. اصلا ذوق نکردم.
راستش، خیلی وقت بود که از توی فکر این داستان آمده بودم بیرون. همه چی یادم رفته بود. ابی خیلی ذوق کرد. اما خوشبختانه هیچ علاقه‌ای به این که آن را بخواند نشان نداد. فقط نسخه‌ای را که فرستاده بودند از دستم گرفت و یک تورقی کرد و گفت تبریک. حتا محض کنجکاوی یک نگاهی هم به اولین جمله داستان نینداخت، یا مثلن لای کتاب را باز کند و از بالای یک صفحه یا اول یک فصل چند سطری محض تبرک بخواند. ابدا.
اصلن اهل این حرف‌ها نیست. فقط روی جلد را نگاهی انداخت که یک روی جلد موقت بود و نه طرحی داشت نه تصویری و فقط اسم داستان بود که با حروف درشت آمده بود وسط در وسط و بلافاصله بعد از جلد هم صفحه عنوان کتاب که اسم من آن بالا بود و اسم داستان در وسط و اسم ناشر پایین - که با خودم گفتم یادم باشد که بگویم جای عنوان را با اسم نویسنده عوض کنند: اسم داستان برود بالا و اسم نویسنده بیاید پایین. اولین اصلاح»
نشر مرکز این رمان را در ۱۵۸ صفحه و با قیمت ۱۰۵۰۰ تومان منتشر کرده است.
مدرس صادقی پیش از در تابستان سال گذشته دو رمان از خود را با عنوان «خاطرات اردیبهشت» و «روزنامه نویس» را منتشر کرده است.پیشخوان/ رمان تازه‌ای از جعفر مدرس صادقی منتشر شد

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده