مرغ سبز 50 درصدگرانتر ازنمونه های معمول

مرغ سبز 50 درصدگرانتر ازنمونه های معمول

خراسان/ مرغ بدون آنتی بیوتیک که مرغ سبز نیز نامیده می شود به معنای مرغی است که در طول دوره پرورش بدون مصرف آنتی بیوتیک و داروهای شیمیایی تولید شده و در مراحل تولید تا عرضه از سوی نهادهای نظارتی و بهداشتی کنترل و تضمین می گردد.

مدیریت پرورش و نگهداری این مرغ ها بسیار حساس و دقیق بوده و در طول دوره رشد نباید مریض شوند تا آنتی بیوتیک مصرف کنند و همین امر موجب بالاتر بودن قیمت این مرغ ها نسبت به سایر مرغ ها می شود.

کارشناس ارشد تولیدات ارگانیک دامی درباره اختلاف قیمت مرغ بدون آنتی بیوتیک می گوید : به دلیل اینکه در طول دوره پرورش هیچگونه آنتی بیوتیک و یا آنتی اکسیدانی مصرف نمی شود و متعاقب آن درصد تلفات مرغ بالا می رود لذا قیمت تمام شده این محصول 2 تا 2.5 برابر بالا می رود و قیمت عرضه آن (فروش ) حدود 50 درصد گران‌تر است.

وی اختلاف قیمت مرغ بدون آنتی بیوتیک را "هزینه سلامتی" می داند و می گوید : برآوردهای کارشناسی نشان می دهد که اختلاف قیمت محصولات ارگانیک در واقع هزینه ای است که مصرف کننده بابت سلامت خود پرداخت می کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرغ سبز 50 درصدگرانتر ازنمونه های معمول» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X