ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نانو حامل ترکیبی جهت انتقال واکسن DNA

نانو حامل ترکیبی جهت انتقال واکسن DNA

باشگاه خبرنگاران/ پژوهشگران موفق به ساخت یک نانو حامل ترکیبی شدند که از آن برای انتقال محموله‌هایی به داخل بدن استفاده می‌شود.
محققان دانشگاه بوفالو در حال توسعه فناوری‌های جدید برای بهبود واکسن DNA هستند. آنها نانو حامل ترکیبی در مقیاس نانومتری تولید کردند که عملکرد آن با محموله‌ای که تحویل می‌دهد سنجیده می‌شود، نه با مسافتی که طی می‌کند.
بلین ای فایفر استادیار دانشکده مهندسی شیمی و زیست‌شناسی دانشگاه نیویورک می‌گوید: فناوری در حال توسعه می‌تواند سطح ایمن‌سازی را ارتقا دهد. با بهبود فرآیند انتقال واکسن DNA در بدن، می‌تواند به طور بالقوه سیستم ایمنی بدن انسان را از راه‌های جدیدی برای مبارزه با همه چیز از جمله آنفولانزا و تب خال تا ایدز و سرطان کنترل کرد.
برخی از واکسن‌ها در حالی که مؤثرند، دوام ندارند. بعضی می‌توانند به اشکال خطرناک تبدیل شوند و برخی به منظور توسعه، پرهزینه و وقت‌گیر هستند.
علاوه بر این هیچ واکسنی مؤثر برای سرطان در سراسر جهان وجود ندارد. برای تولید این واکسن‌ها، محققان میکروب‌های بیماری‌زا را تجزیه و تحلیل می‌کنند و نسخه‌هایی از ژن میکروب را که مسئول بیماری هستند جدا می‌کنند.
گروه تحقیقاتی دو وسیله حامل برای ایجاد یک حامل ترکیبی بهره گرفت.
این حامل ترکیبی برای هدف قراردادن سلول‌های خاص سیستم ایمنی( سلول‌های ارائه دهنده آنتی ژن) و انتقال بهینه‌تر ژن به هسته سلول‌ها طراحی شده و وقتی روی یک مدل موش آزمایش شد عملکرد بهتری نسبت به وسیله‌های حامل تکی داشت.
چارلز جونز کاندیدای دکترا در دانشکده مهندسی شیمی زیست افزود: حامل ترکیبی با توجه به ماهیت دوگانه خود اثربخشی امر تحویل را افزایش می‌دهد، همچنین تشخیص دادیم که تولید آن ارزان بوده و در شرایط استفاده انعطاف‌پذیر است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده