ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برپایی برنامه «شناخت هنر موسیقی ایرانی» با حضور مجید کیانی

 برپایی برنامه «شناخت هنر موسیقی ایرانی» با حضور مجید کیانی

مهر/ مجید کیانی هجدهمین برنامه شناخت هنر موسیقی ایرانی را اجرا می‌کند.
کارگردان برنامه‌های هنری مجید کیانی از برگزاری هجدهمین برنامه شناخت هنر موسیقی ایرانی این پیشکسوت موسیقی در فرهنگسرای نیاوران خبر داد.
سیدمهرداد کیانی، فرزند مجید کیانی و پژوهشگر موسیقی با اعلام این خبر افزود: هجدهمین برنامه شناخت هنر موسیقی ایرانی با عنوان «رهنمودی برای بهتر شنیدن موسیقی ردیف» جمعه ۹ بهمن ماه از ساعت ۱۹ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این برنامه با سخنرانی مجید کیانی همراه خواهد بود، بیان کرد: این برنامه در دو بخش اجرا خواهد شد، قسمت اول این برنامه ۴۵ دقیقه است و پس از آنتراکت اجرای سنتور مجید کیانی به مدت ۳۰ دقیقه صورت می‌گیرد.

مهرداد کیانی توضیح داد: برنامه هجدهم از این جهت قابل توجه است که دوباره برنامه «شناخت موسیقی» کیانی مانند ۱۰ برنامه اول، به فرهنگسرای نیاوران بازمی‌گردد و دارای فرم برنامه‌های قبل است.

وی از برگزاری دو برنامه پایانی سلسله برنامه‌های «شناخت موسیقی» خبر داد و گفت: برنامه‌های نوزدهم و بیستم این مجموعه که حکم اختتامیه مجموعه شناخت هنر موسیقی ایرانی را دارد هم در فرهنگسرای نیاوران اجرا خواهند شد.

وی همچنین از رونمایی دو کتاب این سلسله برنامه‌ها خبر داد و عنوان کرد: کتاب مجموعه مقالات ۱۰ برنامه اول مجموعه شناخت هنر موسیقی ایرانی در نخستین برنامه شناخت موسیقی سال ۹۵ رونمایی خواهد شد. پس از آن در پایان سال ۹۶ جلد دوم این کتاب شامل مقالات برنامه‌های یازدهم تا بیستم منتشر خواهد شد.

۱۰ برنامه از مجموعه شناخت هنر موسیقی ایرانی به کارگردانی سیدمهرداد کیانی بین سال‌های ۸۴ تا ۸۷ در فرهنگسرای نیاوران اجرا شد. سپس برنامه‌های یازدهم و دوازدهم به تهیه کنندگی سیدمهرداد کیانی و کارگردانی سیدشهرام کیانی در سال ۹۰ در پردیس قلهک اجرا شدند. پس از این‌، برنامه سیزدهم در سالن خلیج فارس، برنامه چهاردهم و پانزدهم و شانزدهم در سالن ایران فرهنگستان هنر و برنامه هفدهم در سالن آسمان فرهنگستان هنر با پلت فرم متفاوت از شانزده برنامه قبل اجرا شده است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده