ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کیهان نوشت: بی بی‌سی میهمان ویژه کنگره حزب مشارکت 2

کیهان نوشت: بی بی‌سی میهمان ویژه کنگره حزب مشارکت 2

کیهان/ خبر تشکیل نخستین کنگره حزب اتحاد ملت ایران بسیار متفاوت از گذشته در بی‌بی سی فارسی پوشش داده شد، این شبکه تصاویری اختصاصی را از گردهمایی مشارکتی‌ها که این بار تحت عنوان اتحاد ملت ایران گردهم آمده‌اند روی خروجی‌خود قرار داد، تصاویری که نه سابقا توسط رسانه‌های اصلاح‌طلب منتشر شده بود و نه ارگان‌های خبری کشور در تهیه آن دخیل بودند.

هر چند موضوع تهیه گزارش خبری مستقل از این نشست چندان حائز اهمیت نیست اما نشان‌دهنده پیوند عمیق میان اعضای این حزب با رسانه‌ها و تشکیلاتی است که مستقیما بر ضد نظام جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند.
همزمان با درخواست اعضای اتحاد ملت ایران برای تشکیل حزب، برخی رسانه‌ها در خصوص عضویت تعداد قابل توجهی از اعضای حزب منحله مشارکت در این تشکیلات جدید ابراز نگرانی کرده بودند. تشکیلاتی که سابقا نقش موثری در مشوش کردن فضای سیاسی کشور داشته و قالب اعضای آن سابقه حبس به جرم اقدام علیه امنیت عمومی کشور را در کارنامه خود دارند.
اما نکته شایان توجه حضور همزمان خبرنگاران بی‌بی‌سی در تهران، تشکیل نخستین کنگره حزب ملت ایران اسلامی و بازگشایی سفارت انگلیس در کشورمان است.
زمانی که تصاویر اختصاصی بی‌بی‌سی و مصاحبه برخی اعضای دولت و فعالان سابق حزب مشارکت با رسانه دولتی انگلیس را به سه مورد فوق بیافزاییم احساس می‌شود که تعداد وقایع اتفاقی همزمان کمی غیرعادی و بیش از حد معمول است.
به گزارش جهان‌نیوز، بی‌بی‌سی رسانه‌ای است که لااقل از زمان کودتای ۲۸ مرداد نقش چشم‌گیری در بسیاری از آشوب‌های محلی در سراسر جهان داشته است. حزب منحله مشارکت هم که از زمان تولد در سال ۷۶ با بیشتر آشوب‌طلبی‌های مقاطع مختلف دهه هفتاد و هشتاد شمسی مرتبط بوده است. ماجرای دخالت‌های دولت انگلیس در ایران هم برای همه آشکار است.
از طرفی دیگر با نیم نگاهی به جماعت شرکت‌کننده در اولین کنگره حزب اتحاد ملت ایران می‌توان اغلب افرادی که منتقد نهادهای نظارتی بر انتخابات هستند را مشاهده کرد.
در واقع تمام شواهد و سوابق نشان می‌دهد که فرایند تضعیف نهادهای وابسته به نظام دقیقا از کجا و با چه اهدافی در حال سازماندهی است. هرچند در مرام‌نامه اتحاد ملت ایران اسلامی بر درس گرفتن از اشتباهات گذشته تاکید شده است اما شواهد امر چندان این موضوع را تایید نمی‌کند.
به نظر می‌رسد اقدامات شتاب‌زده دولت در پر‌‌ و‌بال دادن به جریانات سیاسی بدسابقه و همچنین میدان دادن به رسانه‌هایی که سابقا نقش اصلی را دروغ‌پردازی و آشوب‌زایی ایفا کرده‌اند شرایط را برای برخی از اقدامات نامتعارف ایجاد کرده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X