ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ضرورت تاسیس کانون‌های اصلاح‌ و تربیت‌ ویژه دختران

ضرورت تاسیس کانون‌های اصلاح‌ و تربیت‌ ویژه دختران

ایلنا/ معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: ایجاد اشتغال پایدار و تقویت مراکز مراقبت از زندانیان پس از خروج در سیاست‌های ما برای حمایت از زنان و دختران زندانی و خانواده زندانیان قرار دارد.
شهین‌دخت مولاوردی در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان سازمان زندان‌های کشور و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: معاونت امور زنان در ادامه ماموریت‌هایی که برای خود قائل است؛ از جمله شناسایی مسائل و مشکلاتی که نیازمند اقدام فوری هستند و همچنین شناسایی ظرفیت‌هایی که می‌توانند این مشکلات را حل کنند و ایجاد هماهنگی بین این دو و براساس ماموریتش در ماده 230 قانون برنامه پنجم توسعه، راهبرد توانمندسازی زنان گروه‌های مختلف را در دستور کار دارد که در این میان زنان زندانی و خانواده زندانیان اهمیت ویژه‌ای دارند.
وی با اشاره به اینکه رویکرد ما برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی رویکردی اجتماع محور است، ادامه داد: پیش از این تفاهم‌نامه‌ای با انجمن حمایت از خانواده زندانیان داشتیم و برنامه‌هایی را در دو سال گذشته براساس آن اجرا کردیم امیدوارم در دو سال پیش رو نیز اقدامات موثری را با مشارکت انجمن‌ها در این خصوص داشته‌باشیم از طرف دیگر امضای این تفاهم‌نامه اقدام دیگری در این راستا با هدف پایدار سازی توان‌افزایی خانواده برای پیشگیری از آسیب‌های در معرض، توانمندسازی و ارتقای ابعاد مختلف سلامت خانواده‌ها و بهبود وضعیت زنان و دختران زندانی و خانواده‌های زندانیان از طریق ایجاد اشتغال پایدار و تقویت تاسیس مراکز مراقبت بعد از خروج این افراداست.
معاون رئیس جمهور اظهار کرد: همچنین اکنون در آستانه برنامه ششم هستیم ویکی از محورهای پیشنهادی ما همین موضوع است که در شورای برنامه‌ریزی فرهنگ، هنر، خانواده و تربیت‌بدنی مطرح شده‌است و امیدواریم که این مسئله به سرانجامی برسد زیرا که توسعه متوازن همچنان پس از پنج برنامه توسعه پس از انقلاب و پنج برنامه توسعه پیش از انقلاب هنوز به صورت درون‌زا در کشور ما ایجاد نشده‌است.
مولاوردی افزود: تفاهم‌نامه‌ای را نیز با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه منعقد کرده‌ایم تا به صورت هم‌افزا برنامه‌هایی را برای کمک به برخی سیاست‌های قوه‌قضاییه، کاهش بزه، حبس‌زدایی، کاهش جمعیت زندانیان و .... انجام دهیم.
وی تصریح کرد: اما مهمتر از همه رسالت دینی، انسانی وشرعی ما است که ما را متعهد به قدم برداشتن در این مسیر می‌کند.
وی درپایان بر ضرورت تاسیس کانون‌های اصلاح‌ و تربیت‌ ویژه دختران جهت جداسازی آنها از زندانیان بزرگسال در همه نقاط کشور تاکید کرد.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X