ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قلیچداراوغلو: شرایط وخیم ترکیه ناشی از سیاست های غلط و نابخشودنی اردوغان است

قلیچداراوغلو: شرایط وخیم ترکیه ناشی از سیاست های غلط و نابخشودنی اردوغان است

ایرنا/ کمال قلیچداراوغلو رهبر حزب جمهوریخواه خلق ترکیه روز شنبه در آنکارا با انتقاد تند از سیاستهای دولت حزب عدالت و توسعه گفت: شرایط وخیمی که امروزه بر ترکیه حاکم شده ناشی از سیاستهای اشتباه و نابخشودنی این حزب می باشد و دولت آنکارا در مورد سوریه خیلی بیشتر از توان خود گام برداشت.

سی و پنجمین کنگره عمومی حزب جمهوریخواه خلق روز شنبه برای تعیین رهبری و کادر رهبری این حزب در ورزشگاه سرپوشیده آنکارا تشکیل شد.
در این کنگره به خاطر عدم پشتیبانی روسای حزب جمهوریخواه خلق در استان های مختلف ترکیه از سه نامزد دیگر، قلیچداراوغلو به عنوان تنها نامزد رهبری حضور دارد و انتظار می رود در انتخابات امروز ضمن تایید رهبری وی، کادر رهبری و مدیران مورد نظر قلیچداراوغلو نیز انتخاب شوند.
30 هزار نفر به این کنگره دعوت شده اند و 5 هزار پلیس امنیت این همایش بزرگ حزبی را به عهده گرفته است.
یک هزار و 275 نماینده حزب جمهوریخواه خلق از سراسر ترکیه در این کنگره، رهبری، کادر رهبری، اعضای کمیته مرکزی حزب را انتخاب خواهند کرد.
قلیچدار اوغلو بخش مهمی از سخنرانی خود در این کنگره را به انتقاد از سیاست داخلی و خارجی حزب حاکم اختصاص و قول داد در صورت روی کار آمدن حزب متبوع وی، ترکیه گذار واقعی به دمکراسی و مردم سالاری داشته باشد.
او با ادعای اینکه نا امیدی و بدبینی نسبت به آینده در جامعه ناشی از مدیریت بد در ترکیه است، گفت: متاسفانه ترکیه خوب مدیریت نمی شود. مردم اکنون نگران امنیت خود هستند.
قلیچداراوغلو با ادعای اینکه در سال 2002 میلادی مساله ترور و پ.ک.ک در ترکیه با سیاستهای دولت بلند اجویت نخست وزیر فقید ترکیه در گفت و گو با سوریه حل شد، پ.ک.ک از دره بقا در لبنان خارج و عبدالله اوج الان رهبر پ.ک.ک تسلیم ترکیه شد، افزود: ولی این دولت با مخاطب قراردادن این سازمان تروریستی، به پای میز مذاکره با آن نشست و در نهایت نیز با واژگون کردن این میز، ترکیه را با بلای تروریسم و درگیری های مسلحانه در مناطق کردنشین روبه رو کرد.
او با ادعای اینکه اکنون منظره حاکم در شرق و جنوب شرق ترکیه فرقی با لبنان و سوریه ندارد، گفت: این دولت چطور خواهد توانست با سازمان تروریستی که حاضر به کنار گذاشتن سلاح نیست به توافق برسد.
رهبر حزب جمهوریخواه خلق ترکیه با ادعای اینکه نیت حزب حاکم تدوین قانون اساسی جدیدی مبتنی بر آزادی و دمکراسی نیست و در راستای اصرار های اردوغان می خواهد نظام ریاستی مستبدی را بر ترکیه حاکم کند، گفت: این حزب همواره از نظام پارلمانی مردم سالار حمایت خواهد کرد.
قلیچداراوغلو که با لحن بسیار تندی رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه را به دیکتاتوری و تک روی متهم می کرد گفت: به هیچ وجه به تنظیمات در قانون اساسی جدید که راه دیکتاتوری تازه را در ترکیه هموار کند، اجازه نخواهیم داد.
وی با انتقاد شدید از سیاست خارجی دولت آنکارا گفت: می گفتند که بشار اسد را سرنگون کرده و در مسجد اموی نماز خواهیم خواند، اما اکنون از مصر گرفته تا لیبی، سوریه، عراق و روسیه ترکیه با چالشی جدی در مناسبات خود روبه رو شده و یکی از عمیق ترین بحران های تاریخ خود را می گذراند.
رهبر حزب جمهوری خواه خلق با ادعای اینکه حزب عدالت و توسعه (آک) سنت خنجر زدن از پشت به دوستان را دارد، تصریح کرد: ترکیه باید صفحه ای تازه در مناسبات خارجی خود بگشاید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X