ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کابل های USB-C خطرناک یک پچ نرم افزاری دریافت می کنند

کابل های USB-C خطرناک یک پچ نرم افزاری دریافت می کنند

دیجیاتو/ حال که مشخص گردید صرفا خرید یک کابل USB-C ساده می تواند به دستگاه های الکترونیکی آسیب برساند، گروه ارائه دهنده این استاندارد تصمیم گرفته گام هایی را در جهت رفع مشکل بر دارد.

انجمن مجریان USB که به کابل های ایمن گواهینامه اعطا می کند امروز از ارائه روشی برای حفظ اطمینان از ایمنی دستگاه های مختلف در برابر کابل های معیوب و مخرب خبر داد.

این ایمنی به لطف یک استاندارد تازه فراهم می شود که «تصدیق USB Type-C» نام دارد و در اصل به مجموعه ای از قواعد نرم افزاری اشاره دارد که یک دستگاه در زمان اتصال وسایل جانبی مختلف از آنها تبعیت می کند.

پروتکل جدید به سیستم های میزان امکان می دهد که سندیت دستگاه یا شارژر USB را تایید کنند و برای این منظور خصوصیات مختلف دستگاه شامل توانمندی ها و وضعیت گواهینامه هایش را مورد بررسی قرار دهند.

به بیان ساده تر، وقتی دستگاهی گواهی این انجمن را دریافت می کند، از آن مرحله به بعد می تواند مشخص نماید که آیا استفاده از ارتباط رمزگذاری شده 128 بیتی روی موبایل یا لپ تاپی بی خطر است یا خیر. نکته مهم اینکه چنین اتفاقی به سرعت رخ می دهد و قبل از آنکه دستگاه از طریق کابل انرژی برق را دریافت کرده یا داده ای را انتقال دهد تایید یا عدم تایید آن معین می شود.

اما در راس همه اینها، می توانید قواعدی را برای دستگاه خود تعریف نمایید که مشخص می کنند کدام دستگاه ها USB هستند و کدامیک خیر؛ برای نمونه می توانید بگویید که تنها ابزارهای شارژ پذیرفته شده اند یا اینکه دستگاه اطلاعات را صرفا از درایوهای USB تایید شده توسط واحد آی تی شما قبول کند.

سایت Ars Technica اعلام کرده که دستگاه های پشتیبانی کننده از USB Type-c احتمالا آپدیتی را برای این منظور دریافت خواهند کرد تا بتوانند از استاندارد جدید بهره بگیرند و کابل های خوب را از بد تشخیص دهند.

اما این اتفاق برای کابل های کنونی که قبل از ارائه این استاندارد ساخته شده اند رخ نمی دهد. خوشبختانه این سیستم به زودی پیاده سازی خواهد شد و هرشرکتی که کابل USB-c می سازد از آن تبعیت خواهد کرد.

البته انتظار می رود که به این ترتیب قیمت این کابل ها اندکی از قبل گرانتر شود اما با پرداخت این هزینه اضافه می توانید مطمئن باشید که خطری سخت افزار گران تر شما را تهدید نمی کند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده