ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضویت 23 آرژانتینی در داعش

عضویت 23 آرژانتینی در داعش

ایرنا/ «میگل آنخل توما» رئیس سابق سازمان اطلاعات آرژانتین اعلام کرد آرژانتینی از سوی گروه تروریستی تکفیری داعش برای جنگ در سوریه جذب شدند و ممکن است در بازگشت به بمب گذاری در آرژانتین بپردازند .

به گزارش خبرگزاری «اینفوبائه» ، به عقیده توما ، این مورد به منزله یک «تهدید جدی» برای آرژانتین است زیرا این شهروندان می توانند بدون اینکه کسی متوجه شود وارد آرژانتین شوند و قادر به ارتکاب یک حمله تروریستی در کشور خواهند بود .
وی ادامه داد: با چهار یا پنج اسلحه ای که این افراد در یکی از دهکده ها به دست آورند ، می توانند یکی از شنبه شب ها در جلوی ورودی برخی از سالن های تئاتر که در بزرگراه «کوریئنتس» وجود دارد، توقف کنند و هیچ مشکلی برای ارتکاب یک حمله مشابه با پاریس نخواهند داشت .
هشدار رئیس سابق سازمان اطلاعات بر اساس داده های «سوفان گروپ» ، یک گروه اطلاعاتی آمریکا که جهانی شدن داعش را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد، است.
گزارش ها این واقعیت نگران کننده ای را فاش کردند که در صفوف گروه تروریستی داعش ، 26 فرد از آمریکای جنوبی از جمله 23 آرژانتینی و سه برزیلی حضور دارند .
توما گفت که خروج آرژانتینی ها و پیوستن به داعش، به دلیل ضعف کنترل های آرژانتین افزایش داشته و دلیل آن این است که دولت «کریستینا فرناندز د کرچنر» رئیس جمهوری سابق، همه سیستم های اطلاعاتی کشور را از بین برد و هیچ چیز از آن باقی نمانده است .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده