آیت الله موحدی کرمانی: عزت ما به برکت تبعیت از امام و رهبری است

آیت الله موحدی کرمانی: عزت ما به برکت تبعیت از امام و رهبری است

ایرنا/ نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: هرچه عزت به دست آورده ایم به برکت تبعیت از امام راحل و مقام معظم رهبری است و یادمان باشد که در همه فصول تابع باشیم.

به گزارش ایرنا آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی شامگاه یکشنبه در آیین گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دولت در حسینیه ثارالله کرمان افزود: اگر در فصل انتخابات رهبری درباره ویژگی های انتخاب افراد توصیه هایی را کردند باید به آن ها توجه لازم را داشته باشیم.
وی گفت: شوخی نیست که رهبر معظم انقلاب اسلامی و امام راحل توصیه های زیادی را درباره انتخابات داشته اند و باید تلاش کرد تا فرد اصلح را شناخت و مبادا خدای ناکرده گول یک تظاهر را خورد.
امام جمعه موقت تهران افزود: گروه ها در فصل انتخابات وارد می شوند و لیست می دهند و باید گروه و سوابق و فرد را شناخت و نمی شود به سادگی بگوییم که رای را می دهیم زیرا شما با یک رای خود یک مجلس را می سازید.
وی با اشاره به شهادت شهیدان رجایی و باهنر و برخی دیگر از شهدا و نقش عوامل نفوذی در این شهادت ها گفت: نفاق آن است که فردی باطن کثیف دارد اما ظاهر خود را خوب نشان می دهد.
آیت الله موحدی کرمانی عنوان کرد: این شهدا کمال همت خود را گذاشته اند و در روایت شهادت آن ها می خواهیم خطر نفاق را گوشرد کنیم تا با یک تظاهر، فریب نخوریم و ماهیت افراد را بشناسیم.
وی گفت: در باب مسایل نظامی نیز توصیه های زیادی را در دین داریم و در این رابطه به موضوع تقیه تاکید زیادی شده است.
نایب رییس دوم مجلس خبرگان رهبری گفت: تبعیت از امام معصوم و در زمان غیبت از ولی فقیه ضروری است و اهمیت امر ولایت در بخش های مختلفی از زندگی پیامبر اکرم (ص) و امام علی (ع) قابل مشاهده است.
وی اظهار کرد: امروز رهبری می فرمایند آمریکا درصدد نفوذ دادن خود در امور فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است و خداوند سایه رهبری را مستدام بدارد که فرمودند اجازه نفوذ را در ایران و منطقه نمی دهیم و به موضوع اقتصاد مقاومتی تاکید کردند.
وی تاکید کرد: مسوولان باید نشان دهند در راستای اقتصاد مقاومتی چه کرده اند و کدام برنامه اضافه و کدام تشریفات را حذف کرده اند.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به مواردی که درباره افزایش قیمت مالیات ها در کشور مطرح شده است گفت: در زندگی ائمه مواردی درباره شرایط دریافت مالیات مطرح شده است و کسانی که سنگ تبعیت از ولایت را به سینه می زنند باید این موارد را مورد توجه قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه در میدان های جنگ و سایر میدان ها اخلاص نقش اصلی را بر عهده دارد افزود: وقتی مردم مخلصانه و صادقانه وارد صحنه شدند، پیروز شدند و شاه فرار کرد و حکومت اسلامی آمد.
امام جمعه موقت تهران بر مبارزه دسته جمعی تاکید کرد و گفت: انقلاب که پیروز شد به دلیل همراهی همه اقشار بود.
آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه آیا مقامی ارزشمندتر از جهاد، دفاع و شهادت وجود دارد افزود: جنگ بزرگ، جهاد با نفس و خواهش دل است که از رفتن در میدان جنگ مهمتر است.
وی خطاب به جوانان تاکید کرد: اگر با یک صحنه شهوت انگیز رو به رو شدید نگاه خود را پایین بیندازید و این جهاد اکبر است و آقای قاضی وقتی پولی به شما پیشنهاد می شود به پول ها خیره نشو و بگو من اهل آن نیستم.
وی افزود: ساده زیستی، حمایت از مستضعف، دوری از تجملات، اخلاص، تعهد و پایبندی به دین از ویژگی های شهیدان رجایی و باهنر است که منجر شد سالروز شهادت آن ها به عنوان هفته دولت نامگذاری شود.
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: ساده زیستی کارساز است و نه آنکه مسوولان وقتی به مقامی رسیدند ندانند که بیت المال را چگونه خرج کنند.
وی اظهار کرد: شهیدان رجایی و باهنر طعم فقر را به خوبی چشیده بودند و این باید باشد، مسوولان باید درد دین داشته باشند و این کم مساله ای نیست.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اهمیت دفاع مقدس گفت: دشمنان با تمام وجود در مقابل اسلام ایستادند و این برنامه تا همیشه ادامه می یابد و هر زمان که طاغوتی در منطقه ای باشد به طور طبیعی با اسلام مقابله می کند.
وی اظهار کرد: اگر امروز آمریکا به تعبیر امام و رهبری دشمن ایران است به این دلیل است که ایران اسلامی است و آن ها اسلام را نمی توانند تحمل کنند.
وی با تاکید بر اینکه باید جلوی نفوذ آمریکا را گرفت گفت: مردم به پیروی از رهبری با شعارهای کوبنده خود این اراده ملی و عزم مردمی را ابراز کردند.
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری افزود: نترسیم زیرا اگر به میدان برویم و با دشمن بجنگیم ضرر نمی کنیم زیرا اگر شهید شوید تازه زنده می شوید و در درگاه خداوند خواهید بود.
وی تاکید کرد: روایات ما می گوید در هر زمان که هستید راه یاری دین را بشناسید و آن را دنبال کنید و بدانید که نام شما در طومار تمام شهدا که در زمان انبیا و پیامبران در حمایت از دین شهید شده اند و در غزوات رسول الله، در جنگ های زمان امیرالمومنین (ع) و در زمره یاران اباعبدالله و شهدای کربلا ثبت می شود.
وی گفت: مردمی که در ایران در پیروی از رهبری و امام راحل جنگیدند و شهید شدند در این غزوات ثبت است.
آیت الله موحدی کرمانی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت موضوع اقتصاد و فرهنگ اشاره کرد و افزود: باید فرهنگ اسلامی را توسعه داد و مردم و مسوولان را ولایی تر کنیم و اگر توانستیم کمر همت را ببندیم که گناه را در جامعه کم یا ریشه کن کنیم مساله مهمی است.
وی اظهار کرد: نقش امر به معروف و نهی از منکر در این است که خوبی ها زنده و زشتی ها دفن شود و انسان هایی که در این مسیر حرکت می کنند، راه انبیا را دنبال می کنند.
وی گفت: آیا کارهای فرهنگی که منجر به افزایش فرهنگ جامعه می شود بهتر است یا اینکه انسانی کمر ببندد و به جنگ برود و روایات می فرماید که ارزش کارهای فرهنگی بیشتر است.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: اهمیت کتاب های شهید مطهری در آن است که کتاب های این شهید یک جنگ مستمر در برابر شرک و کفر است و پیوسته دین را تقویت می کند و این یک خدمت مستمر است.
وی همچنین گفت: در کرمان همت استاندار کرمان درباره مسایل اقتصادی همتی والا است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز در این آیین گفت: 17 هزار شهید ترور توسط منافقان و سایر افرادی که منطق گفت و گو، تعامل و تحمل این امت ولایی را نداشتند، به شهادت رسیده اند.
محمدرضا حسنی سعدی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب درباره شهید رجایی فرموده اند مرد بی تظاهری بود که هیچکس از ظاهر آرام او نمی فهمید در باطن، ذهن و اندیشه مواج او چه می گذرد و او یکی از متفکرین، تکنیسین ها و ایدئولوگ های انقلاب بود.
وی اظهار کرد: درود بر شهید باهنر که از افتخارات و بزرگان استان کرمان است که کتاب های زیادی را به یادگار گذاشته است.
وی گفت: شهید باهنر از فرط خستگی و کار ممنوعیت پزشکی داشتند و باید استراحت مطلق می کردند که گفته بود ما سال ها منتظر این موقعیت بوده ایم و الان وقت خواب نیست و باید کار کرد.
این آیین با مداحی همراه بود و در ادامه آن از خانواده شهید باهنر تقدیر شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیت الله موحدی کرمانی: عزت ما به برکت تبعیت از امام و رهبری است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X