ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نظر سخنگوی کاخ سفید درباره جنگ با ایران

نظر سخنگوی کاخ سفید درباره جنگ با ایران

جام نیوز/ «برای من روشن نیست که شروع جنگ با کشوری مانند ایران که دارای ارتشی پیشرفته است، دقیقا چگونه می تواند به امنیت و سلامت مردان و زنان نظامی ما بیانجامد.»

پایگاه آمریکایی پالیتیکو (Politico) در گزارشی تحت عنوان "کاخ سفید: جمهوری خواهان برای جنگی خونین با ایران بر سر ملوان های بازداشت شده، آماده می شدند" به انعکاس اظهارات "جاش ارنست" و انتقاد وی از موضعگیری جمهوری خواهان در رابطه با دستگیری ملوان های آمریکایی پرداخته است.در ابتدای این گزارش آمده است: «کاخ سفید روز جمعه پیش بینی کرد در صورتی که مقامات آمریکایی از لفاظی های جمهوری خواهان در رابطه با دستگیری ملوان های آمریکایی توسط ایران پیروی می کردند ما درگیر جنگی خونین می شدیم.»

پالیتیکو به نقل از جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید نوشت: «ما در رابطه با این موضوع کاملا شفاف بوده ایم که در صورت پیروی از مشاوره و نظرات برخی جمهوری خواهان که از منتقدین دولت هستند، اکنون احتمالا درگیر جنگی خونین با ایران بر سر ملوان هایمان بودیم. حقیقت این است که ملوان های ما اکنون از خطر خارج شده اند و شناورهایشان آزاد شده و جان کسی هم از دست نرفته است.»

در ادامه این گزارش آمده است: «زمانی که خبر دستگیری ملوان ها در روز سه شنبه منتشر شد، جمهوری خواهان سریعا به این حادثه واکنش نشان داده و از اوباما خواستند بخشی از توافق هسته ای با ایران را به تعویق انداخته و خواستار آزادی سریع "گروگان ها" توسط ایران شود.ملوان ها با مذاکره مستقیم جان کری، وزیر امور خارجه با مقامات ایرانی، در نهایت پس از 24 ساعت آزاد شدند. اما ایران با انتشار تصاویری و ویدئوهایی از ملوان ها و کلیپی از عذرخواهی یکی از آن ها به این مشاجره دامن زد.ارنست همچنین گفت: "برای من روشن نیست که شروع جنگ با کشوری مانند ایران که دارای ارتشی پیشرفته است، دقیقا چگونه می تواند به امنیت و سلامت مردان و زنان نظامی ما بیانجامد."»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X