ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دختری 11 ساله که با فروش پسوردهای ایمن و غیرقابل پیش بینی کسب درآمد می کند

دختری 11 ساله که با فروش پسوردهای ایمن و غیرقابل پیش بینی کسب درآمد می کند

آی بایت/ امروزه نسبت به گذشته، مسئله امنیت آنلاین به بزرگ ترین نگرانی های کاربران تبدیل شده است. چرا که گذر واژه های ما، از دسترسی به ایمیل شخصی گرفته تا اکانت شخصی بانک را امکان پذیر می سازند. متاسفانه در سال های اخیر و با گسترش فضای سایبر در میان جامعه، افراد سودجو دست به ارتکاب انواع جرم های سایبری زده اند که همین امر باعث تشدید این نگرانی ها شده است. در این میان خبرها حاکی از آن است که یک دختر یازده ساله روش جالبی را برای ایجاد کدهای امنیتی ابداع کرده است.

یک دختر ۱۱ ساله به نام Mira Modi، با استفاده از سیستم Diceware(انداختن تاس) برای خریداران خود گذر واژه ایمنی را ایجاد کرده است. نحوه عملکرد این سیستم این طور است که با انداختن یک تاس معمولی شش وجهی، او به اعدادی می رسد که هر یک با کلمات مختلفی مطابقت دارند. هنگامی که این کلمات، همانند یک ریسمان با یکدیگر ترکیب شوند، برای یک کامپیوتر در واقع سخت می شود تا مفهوم آن را بررسی کند اما برای انسان آسان است و به راحتی می تواند به یاد بیاورد.

براساس گفته های Ars Technica، میرا مودی سعی کرده است در ماه اول کار خود ۳۰ گذرواژه بفروشد. نکته جالب توجه این است که فرآیند اجرایی این دختر یازده ساله بسیار ساده و بدون به کارگیری تکنولوژی خاصی انجام می شود. به طوری که او یک تاس واقعی را می اندازد، سپس نگاهی به لیست لغاتش می اندازد و شماره بدست آمده را با کلمه معادل آن مطابقت می دهد. بعد از آن نتیجه حاصل که در واقع گذر واژه می باشد را به افراد و خریداران ارسال می کند.

ایده اولیه این پروژه از مادر مودی که یک روزنامه نگار در عرصه تکنولوژی می باشد، الهام گرفته شده است. امروز این دختر یازده ساله قصد دارد تا گذرواژه های خود را به صورت آنلاین بفروشد.

در سال های اخیر امنیت آنلاین و حفظ محیط شخصی افراد به یک نگرانی مهم تبدیل شده است، لذا ایجاد یک فضای ایمن برای کاربران اینترنت آن هم به وسیله این روش جالب، قابل ستودن می باشد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده