ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

علی پروین: آقایون قرمز و آبی حرمت هادی را حفظ کنید خودم استاد کری‌خوانی هستم

علی پروین: آقایون قرمز و آبی حرمت هادی را حفظ کنید/ خودم استاد کری‌خوانی هستم

اسپورت تی وی/ اسطوره باشگاه پرسپولیس و فوتبال ایران در گفتگویی با اسپورت تی وی درمورد دربی 81 صحبت کرد.علی پروین مرد تکرار نشدنی دربی های پایتخت دقایقی قبل در حال تماشای دیدار ذوب آهن و تراکتورسازی بود. نکته جالب هنگامی بود که علی پروین وقتی که تراکتورسازی با 4 گل از ذوب آهنی ها پیش بود با یک پیش بینی عجیب اعلام کرد:"اگر تراکتوریها همینطور در حمله و دفاع شرکت کنند بازی را وا می دهند."
متن گفتگوی علی پروین را می خوانید؛
- علی آقا عجب پیش بینی ای؟
می دانید که دوست ندارم و اهل تعریف کردن از خودم نیستم. اما وقتی بازی را می دیدم، دیدید که گفتم مگر می شود اینها (اشاره به تیم تراکتورسازی تبریز) ده نفره هم در دفاع شرکت کنند و هم در حمله. یا اینها با این وضعیت قهرمان آسیا می شوند یا اینکه همین بازی را وا می دهند.
- حتی بعد از گل دوم ذوب آهنی ها نیز تاکید داشتید که تراکتوری ها باز هم گل می خورند.
خب معلوم بود. تیم های بزرگ دنیا هم نمی توانند تا این حد ده نفره در حمله و دفاع شرکت کنند. برایم خیلی عجیب بود که این همه بی محابا حمله می کنند. یحیی گل محمدی هم زرنگی کرد و با استفاده از هوش ذاتی اش توانست بازی را در بیاورد.
- علی آقا پس دربی را هم پیش بینی کنید. بازی را چطور می بینید؟
مثل همیشه بازی سختی است و هواداران دو تیم آرزوی برد تیم شان را دارند. امیدوارم حق هر تیمی هست برنده شود.
- حتی استقلال؟
(می خندد) این دیگر چه سوالی است؟ مثل اینکه ما را نمی شناسی. دیگر همه علی پروین را می شناسند. جوانی و عمرم را برای این تیم گذاشتم. من علی پروین هستم و پرسپولیس زندگی من است. هرچه دارم از این تیم و هوادارانش است. اما طبیعی است که در فوتبال هر کس اشتباه کند بازنده است. امیدوارم پرسپولیس و استقلال یک بازی خوب را به نمایش بگذارند. در کل فکر می کنم بازی زیبایی می شود.
-برانکو پیروز می شود یا مظلومی؟
نقطه مشترک هر دو مربی این است که خوشبختانه دربی را تجربه کرده اند. برانکوی که خارجی است سال ها در ایران بوده و از نزدیک دربی ها را دیده است و به همین خاطر با سبک، جو و فرهنگ دربی و هواداران دو تیم آشناست. او می داند که این بازی، یک بازی خاص است. او فصل قبل هم به عنوان سرمربی روی نیمکت پرسپولیس نشست و دربی را تجربه کرد. قطعا در خارج از کشور هم دربی های زیادی را پشت سر گذاشته، چه به عنوان مربی و چه به عنوان بازیکن. از طرف دیگر پرویز مظلومی هم سال ها به عنوان بازیکن و مربی در دربی ها حضور داشته است. او به عنوان بازیکن همیشه یکی از نفرات تاثیرگذار استقلال بود و در دوران اوجش خوب بازی می کرد. گل خوبی هم به پرسپولیس زد. در کسوت مربیگری هم به اندازه کافی دربی دیده، به همین خاطر تقابل این دو مربی به نظر من زیبا و جذاب است.
-نتیجه را چگونه پیش بینی می کنید؟
نقطه مثبت این دو تیم به نظر من بازی آخرشان است. حضور ذهن ندارم اما فکر می کنم قاطع ترین و مقتدرانه ترین برد امسال هر دو تیم همین هفته رقم خورد. اینکه استقلال با این نتیجه در خانه حریف سپاهان را شکست می دهد و پرسپولیس هم در تهران بعد از مدت ها قاطعانه ملوان را می برد، نشان می دهد که به وضعیت خوبی رسیده اند و با روحیه خوبی قرار است مقابل هم بازی کنند. سبک بازی دو تیم در این فصل کاملا هجومی است و هر دو تیم با تعداد هافبک های بالا سعی می کنند میانه میدان را بگیرند. به همین خاطر من فکر می کنم که یک بازی زیبا از سوی دو تیم انجام می شوند و هواداران می توانند یک دل سیر شاهد بازی قشنگ و حتی پرگل باشند.
-پرگل؟
پرگلش را مطمئن نیستم اما بازی قشنگی می شود، مطمئن باشید. با اینکه همیشه حساسیت ها روی دربی ها تاثیر می گذارد. اما اگر همه چیز روند عادی اش را طی کند با توجه به این استرس ها پیش بینی می کنم بازی خوبی باشد.
-در مورد دربی داستان های زیادی مطرح می شود، اینکه توصیه می شد دو تیم مساوی کنند و...
ببین! من علی پروین هستم و احد الناسی جرأت ندارد به من توصیه ای بکند. هیچ کس جرأت نداشت به من از این حرف ها بزند. من مربی چگونه می توانستم در رختکن به بازیکنانم بگویم امروز بازی را مساوی در بیاورید. این حرف ها یعنی چی؟ می خواهند حرف و حدیث هایی ایجاد کنند که دوزار هم خریدار ندارد. 40 سال است که در دربی ها حضور دارم و رکورددارم. مطمئن باشید اگر یک بار هم این اتفاق می افتاد تا به الان صدایش در می آمد. اما شما تا به حال دیده اید که یک نفر حرف مستند بزند و بگوید فلان روز و در فلان دربی علی پروین در رختکن به ما اعلام کرد مساوی کنید؟ یا از آن طرف یک نفر پیدا شده بگوید خدابیامرز ناصر (حجازی) یا منصور پورحیدری به آنها چنین توصیه ای کرده است؟ یا فلان مدیرعامل اینجوری گفته؟ فقط روی هوا حرف زدند.
-اما تعداد مساوی ها زیاد بود.
چون دربی ها سنگین بود و نفرات دو تیم نزدیک به هم. بازیکنان نمی خواستند ببازند. به همین خاطر و به خاطر استرس های زیادی دوست داشتند مساوی شوند. اکثر مساوی ها هم صفر-صفر و بدون گل است. خدا را شاهد می گیرم که هیچکدام از این حرف ها درست نیست و تمام مساوی ها به خاطر حساسیت ها بوده است.
-علی آقا حرف خاصی باقی مانده؟
تنها چیزی که می توانم بگویم در مورد تفاوت این بازی با 80 دربی قبلی است و آن هم لباس عزایی است که فوتبال ایران برای هادی نوروزی پوشیده است. فوتبال و ورزش ایران هنوز عزادار هادی است. اتفاقی که باعث شد آبی و قرمز کنار همدیگر قرار بگیرند. دل های شان یکی شد و همه کنار هم قرار گرفتند از روزنامه هایشان گرفته تا هواداران و مربیان و بازیکنان و مدیران. در این چند روز هم من ندیدم که کسی برای تیم مقابل کری بخواند. حتی کری خوان های دو تیم هم تمایلات قلبی شان را به خاطر هادی و غمی که در دل شان هست بروز نداده اند. من نمی گویم روز بازی و در استادیوم کسی کری نخواند. کری مال دربی است. دربی ای که کری نداشته باشد دربی نیست. اما حالا که این جوان خوب را از دست داده ایم و همه سیاهپوش او هستند، امیدوارم در دربی شاهد بی حرمتی نباشیم. من به عنوان کسی که سال ها در دربی حضور داشته ام از هر دو طرف قرمزها و آبی ها می خواهم به حرمت هادی به هم توهین نکنند و کری خوانی را به فحاشی نکشند.
-راستی امیر قلعه نویی نیز اعلام کرده که دوست دارد استقلال برنده دربی باشد.شما نمی خواهید پرسپولیس این دربی را ببرد؟ جواب قلعه نویی را نمی دهید؟
امیر نظرش را گفته، من هم نظرم را گفتم. کری خوانی با اعلام نظر فرق می کند. خود من استاد کری خوانی ها هستم و با تمام دوستان و فامیل ها استقلالی ام کری می خوانم. همین حالا با نوه ام والارضا تا روز جمعه کری خوانی داریم. اما همیشه کری خوانی سالم را دوست داشته ام. امیر قلعه نویی نظرش را گفته، مهم این است که چه کسی توپ را بکند توی گل.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده