بانوان دیابت نوع ۲ خطر سکته در زنان را بالا می برد

بانوان/ دیابت نوع ۲ خطر سکته در زنان را بالا می برد

ایمنا/ یافته‌های یک بررسی جدید نشان می‌دهد که دیابت نوع ۲ در زنان باعث افزایش خطر حمله قلبی و سکته مغزی می‌شود، اما فعالیت جسمی شدیددر کاهش این خطر کمک می‌کند.
  با توجه به اینکه زنان دارای دیابت نوع ۲ در مقایسه با مردان دچار این بیماری 2 برابر بیشتر در معرض حمله قلبی یا سکته مغزی هستند، فعالیت جسمی شدید بیشتر ممکن است خطر بیماری قلبی- عروقی را در زنان کاهش دهد.
علت مرگبارتر بودن دیابت نوع ۲ در زنان مشخص نیست و شاید به تاثیر تفاوت‌های هورمونی ذاتی مردان و زنان مربوط باشد. درهرحال معلوم است عوامل خطرساز برای بیماری قلبی و سکته مغزی بر زنان به‌طور متفاوتی نسبت به مردان عمل می‌کنند و از لحاظ چگونگی تاثیر این عوامل خطرساز نیز بین زنان و مردان تفاوت وجود دارد.
بر اساس یافته‌های این بررسی زنان دچار دیابت نوع ۲ نسبت به مردان دیابتی حمله‌های قلبی را زودتر تجربه می‌کنند و حمله‌های قلبی‌شان مرگبارتر است، در مورد این زنان با احتمال کمتری اعمال پزشکی برای درمان بیماری قلبی برای باز کردن شریان‌ها با بالون یا بای‌پس شریان‌های کورونری انجام می‌گیرد، و یا با احتمال کمتری پزشکان برایشان داروهای کاهنده کلسترول یا ضد فشارخون تجویز می‌کنند. همچنین با احتمال کمتری قند و فشارخونشان را در حد طبیعی نگه می‌دارند.
تفاوت‌های جنسیتی – برای مثال نشانگان تخمدان پلی‌کیستیک در زنان که با دیابت نوع ۲ ارتباط دارد – باعث افزایش احتمال ابتلا به دیابت در زنان نسبت به مردان می‌شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بانوان دیابت نوع ۲ خطر سکته در زنان را بالا می برد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X