ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نحوه تعویض زیپ یک ژاکت کلاهدار

نحوه تعویض زیپ یک ژاکت کلاهدار

پرشین وی/ ژاکت کلاهدار یک نوع لباس غیر رسمی است که اغلب در روزهای سرد پاییز و ماه های زمستان پوشیده می شود. این لباس اغلب از مواد نرم و راحت ساخته می شود و جنسی مانند پشم گوسفند و حیوانات دیگر یا ترکیبی از پنبه/ پلی استر دارد. ژاکت های کلاهدار خیلی با دوام هستند و اگر به درستی از آنها مراقبت شود، می تواند سال ها برایتان بماند. اگر زیپ ژاکت تان آسیب دیده است، می توانید به راحتی آن را عوض کنید و تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید، حداقل مهارت های خیاطی است.
زیپ خراب را با شکافتن دوخت آن، از ژاکت کلاهدار جدا کنید. از یک قیچی کوچک برای بریدن تک تک دوخت ها استفاده کنید؛ سپس نخ ها را با انگشتان تان بیرون بکشید. وقتی دوخت ها را می شکافید تا زیپی را جایگزین زیپ اصلی کنید، می توانید برشی را (در طول زیپ) بر روی لبه خارجی جلوی ژاکت باقی بگذارید تا وقتی زیپ جدید را جایگزین می کنید، با دوخت آن را ببندید.
با متر نواری، طول زیپ اصلی را اندازه گیری کنید.
زیپی با همان طول و رنگ زیپ قدیمی تان بخرید که با ژاکت تان هماهنگ باشد. سپس آن را باز کنید که دو تکه جدا از هم داشته باشید.
نیمه ای از زیپ که شامل دستگیره آن است را داخل لبه سمت چپ جلوی لباس قرار دهید. زیپ را با سنجاق در جای خود محکم کنید. دوخت را از طرف داخل لباس شروع کنید و زیپ را در امتداد پارچه بدوزید. سپس از بیرون هم لباس را نزدیک درز آن کوک بزنید.
نیمه دیگر زیپ را داخل لبه سمت راست جلوی ژاکت قرار دهید و با سنجاق آن را محکم کنید و مانند مرحله 4 بدوزید. اضافه نخ را قیچی کنید. حالا ژاکت کلاهدار تان دوباره برای پوشیدن آماده است.
نکات و هشدارها
اگر فقط یک طرف زیپ خراب شده یا شکسته ، همان یک طرف را درست کنید و به طرف دیگر دست نزنید. با این روش می توانید در پول و زمان تان صرفه جویی کنید. سعی کنید زیپ را به همان روشی که زیپ اصلی دوخته شده بود، بدوزید. به جای استفاده از یک قیچی کوچک برای شکافتن دوخت، از بشکاف استفاده کنید.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده