ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

با چه رویی از کی‌روش انتقاد می‌کنید؟

با چه رویی از کی‌روش انتقاد می‌کنید؟

بانک ورزش/ کارلوس کی روش بار دیگر امروز بیانیه‌ای صادر کرد و از طریق دوستانش در فدراسیون به اطلاع مردم رساند که حاضر نیست با اسدی در برنامه نود مناظره کند. او اعلام داشت که می تواند در فدراسیون رو در روی دبیرکل بنشیند و حرف هایش را بزند اما در برنامه زنده تلویزیونی این کار را انجام نخواهد داد. سرمربی تیم ملی انسان زرنگی است. او همیشه پس از شنیدن صحبت‌های طرف مقابل روی خط برنامه می‌آید و عادل هم اجازه نمی‌دهد کسی پس از کی روش حرف بزند که او به خیال خود برنده جنگ های لفظی باشد.
شب گذشته آبانگاه روی خط برنامه آمد و سعی کرد با استناد به مدرک‌هایی که علیه کی روش وجود دارد صحبت کند اما ناگهان عادل فردوسی پور به آب و آتش زد تا بحث را عوض کند. در میان تمامی صحبت‌های آبانگاه بخشی مهم بود که عنوان داشت جعفری (مدیر آل اشپورت) پیش تر اعلام کرده کی روش از آنها پول زور گرفته و سند این حرف ها هم وجود دارد.
در این میان کاری به صحبت های کفاشیان نداریم که گفته آل اشپورت و کی روش راض بودند و فرد دیگری نباید در این میان دخالت کند. در خیلی از امور، دو طرف معامله راضی به انجام کار هستند اما آن کار خلاف شرع و گاها قانون است. قطعا کسی که پول نزول می گیرد و کسی که می دهد، راضی هستند اما این دلیل بر درستی این کار است؟ در تبانی‌ها قطعا دو طرف راضی به انجام این حرکت شنیع هستند که آن را به سرانجام می رسانند اما آیا رضایت آنها دلیل بر قانونی بودن این کار است؟
پس از صحبت‌ها آبانگاه در خصوص اعتراف جعفری به دادن پول زور به کی روش – که احتمال دارد این روزها توسط جعفری تکذیب شود - عادل ناگهان به پشت صحنه نگاه کرد و بحث مس کرمان، خالکوبی سردار و دژاگه، ماجرای فریده شجاعی، اینکه همکاران آبانگاه در کمیته اخلاق چه کسانی هستند و چرا نتوانسته فالو را درست تلفظ کند و آیا پرونده دیگری در کمیته اخلاق نیست که به آن رسیدگی شود و چه و چه را میان کشید تا مبادا عضو سابق کمیته اخلاق به این صحبت‌هایش ادامه دهد و ذهنیت مردم نسبت به کی روش خراب شود.
عادل سپس مدعی شد باید به این صحبت ها پایان داد و خوب نیست زیاد ادامه دار شود. او خیلی زود صدای آبانگاه را به بهانه اینکه وقت نیست بست اما ناگهان وقت زیاد شد و کی روش خیلی راحت صحبت هایش را مطرح کرد. پس از آن هم که زمان بود تا بدانیم پدر و مادر علی حنطه اهل کدام شهر هستند و آیا قول می دهد استقلال اهواز را در لیگ برتر نگه دارد یا خیر.
سوالی که پس از این تصاویر در ذهن مخاطب های بیشمار برنامه نود به وجود آمد این است که عادل واقعا خودش بود؟ مگر او همیشه مدعی شفاف سازی نبود؟ پس چرا حالا از ادامه ندادن این بحث حرف می زند؟ چرا هزار مدل حرف عوض کرد تا مبادا آبانگاه در مورد کی روش حرف دیگری بزند؟
بله، کی روش امروز دعوت به مناظره را رد می کند چون دوستان رسانه ای باهوشش می دانند در صورت بیان خیلی از حرف‌ها، ذهنیت مردم نسبت به این مربی تغییر خواهد کرد. او ترجیح می‌دهد مخالفانش صحبت‌هایشان را بیان کنند و پس از تفکر و مشورت با دوستان به صورت حضوری یا غیر حضوری در برنامه نود جواب آنها را بدهد. حالا پس از آن اگر کسی هم جوابی داشت، باید در رسانه های نوشتاری آن را بیان کند که تاثیرش به مراتب کمتر از رسانه ملی است، هرچند بسیاری از این رسانه های نوشتاری هم دوستان کی روش هستند که چشم بسته از سرمربی تیم دفاع می کنند.
تنها بحث امروز این است که چطور می شود یک نفر هیچ اشتباهی نداشته باشد؟ شده تا به امروز، برنامه نود یک ایراد کوچک از کی روش بگیرد؟ ایرادی فنی یا غیرفنی؟ ایرادی از نظر اخلاقی چطور؟ این شیوه حمایت تنها و تنها شان برنامه نود و یکی دو رسانه دیگر را پایین می آورد. رسانه هایی که آنقدر یک طرفه از این مرد پرتغالی حمایت کرده اند که در صورت انجام هر گونه اشتباهی روی انتقاد از او را نداشته باشند.
در بانک ورزش بارها از کی روش تمجید شده. آرشیو پس از بازی تیم ملی مقابل عراق وجود دارد که جدا از نتیجه، شیوه بازی شاگردان او با تمجید همراه شد. ایستادن او مقابل سرمربی کره به خاطر حمایت او از بازیکنان بزرگ نشان داده شد اما این دلیلی بر بی اشتباه بودن این مرد پرتغالی نیست. حمایت از سرمربی تیم ملی و شاگردانش جای خود، اما وقتی پای خلاف وسط می‌آید باید به نتیجه رسید. اگر حق با کی روش است که باید کسانی که این تهمت را زدند به شدیدترین شکل مجازات شوند و اگر حق با طرف مقابل است، طبق قانون با او برخورد شود. این تنها یک نمونه از تهمت هایی است که به این پرتغالی زده شده. درست مانند تهمتی که روی کین پیش تر در کتابش به کی روش نسبت داده و اعلام کرده او اردوها را در شهرهایی برگزار می کرد که از کنار آن سودی به جیب بزند. این تهمت البته بعضا در ایران هم مطرح شد که اردوی اتریش و آفریقای جنوبی زیر سوال رفت اما کسی پی آن را نگرفت.
نا گفته نماند که اتهامات به کی روش در حد همین یکی دو مورد نیست، پرونده هایی بسیاری در خصوص او وجود دارد که پیش از این سایت‌های خارجی و داخلی به آن پرداخته اند اما نوشتن دیگر بس است. یکبار برای همیشه باید با قدرت به این پرونده ورود کرد تا همه چیز روشن شود. نه تنها این پرونده، بلکه باید به پرونده کفاشیان در خصوص هبه کردن تیم‌ها و دیگر پرونده های جاری فوتبال هم رسیدگی شود.
در پایان یک سوال از فردوسی پور و دوستان رسانه ای کی روش باقی می ماند. اگر یک درصد از این اتهاماتی که به کی روش زده شده و انتها هم ندارد، ثابت شد آن وقت روی انتقاد از او را دارند؟ آن وقت می توانند برگردند و بگویند کی روش فلان جرم را مرتکب شد؟ شاید در حد چند ثانیه، شاید هم نه!

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده