ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عادل الجبیر خواهان احترام انگلیس به حکم اعدام در عربستان سعودی شد

عادل الجبیر خواهان احترام انگلیس به حکم اعدام در عربستان سعودی شد

ایرنا/ عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی در اظهاراتی بابیان اینکه حکم اعدام بخشی از قانون سعودی است خواهان احترام انگلیس به این قانون شد.

وزیر خارجه عربستان در مصاحبه با 'جاناتان رگمن ' خبرنگار شبکه تلویزیونی کانال چهار انگلیس که روز شنبه پخش شد، گفت: ' در کشور ما، مجازات اعدام بخشی از قوانین ما است و شما بایستی به این مساله احترام بگذارید.'
وی افزود: 'در این زمینه ما دارای تفاوت های اساسی با شما هستیم . در کشور شما، حکم اعدام اجرا نمی شود و ما به این مساله احترام می گذاریم . علاوه بر عربستان در کشورهای دیگری از جمله آمریکا حکم اعدام به اجرا گذاشته می شود و جزئی از قوانین آنها است و باید به این مساله احترام گذاشته شود.'
وزیر خارجه عربستان اضافه کرد: 'برداشت مردم انگلیس از عربستان، یک مشکل شمرده می شود و نیاز است که بر روی آن کارکنیم.'
عادل الجبیر افزود: ما درزمینهٔ تشریح خودمان در انگلیس و به وظیفه مان برای دسترسی به رسانه ها، افکار عمومی، نهادها دانشگاهی و اندیشکده ها در این کشور، خوب عمل نکرده ایم.
وزیر خارجه عربستان سعودی اضافه کرد: ما در ایجاد ارتباط در این زمینه، آن طور که لازم بوده است، عمل نکرده ایم .
به دنبال اعدام اخیر 'نمر باقر النمر' روحانی مبارز شیعی و 46 نفر دیگر توسط رژیم ال سعود، علاوه بر برگزاری تجمع های اعتراضی در مقابل سفارت عربستان در لندن، گروه های مدنی مدافع حقوق بشر، احزاب مخالف و نیز شخصیت های سیاسی به شدت مقامات سعودی را موردانتقاد قرار دادند.
'فیلیپ لوتر' مدیر عفو بین الملل به دنبال اعدام های شده بیان داشت که عربستان سعودی احترامی به حقوق بشر قائل نیست.
مدیر عفو بین الملل در حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا عفو بین الملل، افزود: اعدام شیخ نمر باقر النمر نمونه ای از این اقدام است و عربستان به اسم مبارزه با تروریسم در حال و فصل مشکل مخالفانش با اجرای حکم اعدام است.
وی اضافه کرد: اجرای حکم اعدام در عربستان در حالی صورت می گیرد که سوولات جدی در مورد عادلانه بودن محاکمات صورت گرفته وجود دارد.
بر اساس گزارش های صورت گرفته توسط منابع مختلف در سال 2015 میلادی، 157 نفر در عربستان سعودی اعدام شده اند که بالاترین حد در دو دهه گذشته شمرده می شود .
عادل الجبیر روز پنجشنبه گذشته به منظور دیدار با مقامات انگلیسی و نیز جان کربی وزیر خارجه آمریکا سفری به انگلیس داشت.
وزیر خارجه عربستان پنجشنبه گذشته در اقدام نادری نشستی با شماری از خبرنگاران دست چین شده رسانه های انگلیسی در سفارت این کشور در لندن داشت.
براساس گزارش منابع انگلیسی، عادل الجبیر در این نشست تلاش داشته است که به سووال مطرح شده در مورد مسایل داخلی عربستان، دخالت آن در کشورهای منطقه از جمله تجاوز به یمن و نیز اختلافاتش با ایران پاسخ دهد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X