ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

همه چیز درباره انتخابات پارلمانی سوریه

همه چیز درباره انتخابات پارلمانی سوریه

فارس/ انتخابات پارلمانی سوریه از صبح امروز در ۷۳۰۰ مرکز رأی‌گیری آغاز شده است.

مراکز رأی گیری از ساعت هفت صبح امروز (چهارشنبه) به روی مردم سوریه گشوده شده است تا نمایندگان خود را از میان 3500 کاندیدا برای دومین مجلس قانون گذاری (پس از تغییر قانون اساسی) انتخاب کنند.

بنا به گفته کمیته عالی انتخابات سوریه، 7300 مرکز رأی‌دهی تدارک دیده شده است تا 250 کرسی پارلمان با رأی مردم مشخص شود.

اما انتخابات در سایه حضور تروریست‌ها چگونه برگزار می‌شود؟

در این انتخابات، به علت حضور تروریست‌ها و جنگ داخلی، انتخاب نماینده از مناطقی که تروریست‌ها در آن حضور دارند به شیوه‌ای جدید انجام می‌گیرد. به این صورت که به عنوان مثال کاندیداهای شهر رقه که داعش بر آن مسلط است، به دمشق آمده‌ و در این شهر برای رقه کاندید شده‌اند.

کمیته عالی انتخابات، اعلام کرده است که مراکز انتخاباتی استان «ادلب» که تقریبا به طور کامل در تسلط تروریست‌هاست در استان‌های «دمشق»، «حماه»، «لاذقیه»، «حلب» و «طرطوس» دایر شده است.

مراکز انتخاباتی استان رقه نیز در استان‌های «دمشق»، «حماه»، «لاذقیه» «طرطوس» و «الحسکه» دایر شده است.

انتخاب نماینده برخی از مناطق استان حلب که هنوز در تسلط تروریست‌هاست در شهرهای تازه آزاد شده این استان و همچنین در استان‌های دمشق و الحسکه انجام می‌شود.

در استان درعا، انتخاب نماینده مناطق تحت اشغال تروریست‌ها، در دیگر مناطق آزاد شده این استان و همچنین در استان‌های دمشق، ریف دمشق و السویدا انجام می‌گیرد.

انتخابات مناطق تحت اشغال تروریست‌ها در استان دیرالزور نیز در مناطق آزاد شده این استان و همچنین در استان‌های دمشق و الحسکه صورت می‌گیرد.

طبق قانون، رأی‌دهی تا ساعت 7 غروب امروز ادامه دارد و در صورت لزوم کمیته عالی انتخابات می‌تواند تا حداکثر پنج ساعت آن را تمدید کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده