ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بانک مرکزی اعلام کرد نرخ مرغ نسبت به سال گذشته بیش از 13 درصد افت کرد

بانک مرکزی اعلام کرد نرخ مرغ نسبت به سال گذشته بیش از 13 درصد افت کرد

میزان/ گزارش هفتگی بانک مرکزی درباره متوسط قیمت خرده فروشی برخی مواد خوراکی در تهران برای هفته منتهی به هجدهم دی ماه، افت 13.2 درصدی قیمت گوشت مرغ نسبت به پارسال و البته رشد بهای 9 قلم کالای دیگر را نشان داد.

بانک مرکزی گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی مواد خوراکی در تهران در یک سال منتهی به هجدهم دی ماه امسال را منتشر کرد که بر پایه آن، نرخ میوه های تازه هشت درصد و گوشت مرغ 13.2 درصد افت داشت.

در دوره مورد نظر نرخ لبنیات معادل 8.2 درصد، تخم مرغ 17.3 درصد، برنج 4.7 درصد، حبوب 27.5 درصد، سبزی های تازه 12.2 درصد، گوشت قرمز 10.1 درصد، قند و شکر 12.6 درصد، چای 5.3 درصد و روغن نباتی 0.4 درصد رشد داشته است.

همچنین در هفته منتهی به هجدهم دی ماه نسبت به هفته پیش از آن نرخ پنج گروه مواد خوراکی کاهش و قیمت چهار گروه دیگر افزایش یافت و نرخ دو گروه دیگر ثابت ماند.

در این دوره نرخ برنج 0.2 درصد، حبوب یک درصد، میوه های تازه دو درصد، سبزی های تازه 5.1 درصد و گوشت مرغ 4.3 درصد افت داشت.

همچنین در این دوره نرخ تخم مرغ 2.3 درصد، گوشت قرمز 0.7 درصد، قند و شکر 1.7 درصد و چای 0.1 درصد افزایش یافت.
قیمت لبنیات و روغن نباتی ثابت ماند.

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت پنیر غیرپاستوریزه نسبت به هفته پیش 0.2 درصد افزایش داشت و بهای سایر اقلام این گروه ثابت بود.

قیمت تخم مرغ 2.3 درصد افزایش یافت و شانه ای صد هزار ریال تا 115 هزار ریال فروش رفت.

برنج و حبوب

در این هفته بهای برنج وارداتی غیرتایلندی بدون تغییر بود و قیمت برنج داخلی درجه یک 0.2 درصد و برنج داخلی درجه دو 0.4 درصد کاهش داشت.

در گروه حبوب، بهای نخود ثابت بود و قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.5 درصد تا 3.3 درصد کاهش یافت.

میوه ها و سبزی های تازه
در هفته مورد بررسی، میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه بهای سیب قرمز تخم لبنان و کیوی هر یک 0.2 درصد و انگور 0.3 درصد افزایش یافت اما سایر اقلام این گروه بین 0.2 درصد تا 5.6 درصد با کاهش قیمت روبرو شد.
در گروه سبزی های تازه بهای پیاز معادل 10.7 درصد و سبزی های برگی 0.4 درصد افزایش قیمت رخ داد اما قیمت سایر اقلام این گروه بین 1.8 درصد تا 11.1 درصد کاهش یافت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ
در هفته مورد گزارش بهای گوشت گوسفند معادل 1.3 درصد افزایش ولی قیمت گوشت مرغ معادل 4.3 درصد کاهش داشت.

بهای گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته قیمت قند معادل 1.9 درصد، شکر1.4 درصد و چای خارجی 0.1 درصد درصد افزایش اما بهای روغن نباتی جامد معادل 0.1 درصد کاهش یافت.

قیمت روغن نباتی مایع ثابت بود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X