ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر اقتصاد: نرخ تورم تک رقمی تا پایان دولت یازدهم محقق می شود

وزیر اقتصاد: نرخ تورم تک رقمی تا پایان دولت یازدهم محقق می شود

ایرنا/ وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت : اگر روند کنونی را ادامه دهیم می توانیم تا پایان دولت یازدهم به نرخ تورم تک رقمی برسیم.
به گزارش ایرنا،علی طیب نیا آخرین روزهفته دولت پس از پایان جلسه هیات دولت درجمع خبرنگاران درپاسخ به سوالی مبنی براینکه چه زمانی می توان به نرخ تک رقمی تورم رسید،افزود: طبیعی است وقتی از تورم بالای 40 درصد شروع به کاهش کردیم هرچه جلوتر می رویم کار سخت تر می شود.
وی اظهار داشت : همانطورکه شاهدید ماههای اخیر کاهش نرخ تورم با سرعت کمتر انجام می شود اما ادامه روند کنونی می تواند ما را به تورم تک رقمی برساند.
**مصیبت دولت در پرداخت یارانه ها
وزیر اقتصاد و امور دارایی در ادامه درباره مصیبت دولت در پرداخت یارانه ها، گفت: قاعدتا وقتی قیمت حامل های انرژی اصلاح شد نباید بیش از درآمدهای حاصله صرف پرداخت های نقدی می شد.
طیب نیا افزود: بر اساس حکم قانون می توانیم حداکثر 50 درصد منابع را صرف پرداخت های نقدی کنیم، اما متاسفانه بر اساس تصمیم آن زمان 130 درصد صرف پرداخت ها شد و به همه مردم هم پرداخت شده است .
وی ادامه داد: وقتی به همه مردم یارانه پرداخت صورت می گیردعادلانه و کارآمدنیست، اما کشور در حال حاضر در شرایط روز اول نیست.
طیب نیا ادامه داد: جریانی شروع شده، پرداخت هایی صورت گرفته و حقوقی برای مردم ایجاد شده است که طبیعتا تغییر دادن این ریل به سادگی امکان پذیر نیست بخصوص برای ما که معتقدیم باید بر اساس خواست و نظر مردم عمل کنیم.
وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: در قانون بودجه امسال تصمیماتی در این زمینه گرفته شده و همکاران ما در وزارت تعاون در حال عمل کردن بر اساس حکم قانونی هستند.
وی در ادامه افزود: اما به هر حال فشار تحمیل منابع مالی هر ماهه برای دولت و بخصوص وزارت اقتصاد وارد می شود و منابع نیز پاسخگو نیستند. ما هر ماه باید به گونه ای این منابع را تامین کنیم و در اختیار سازمان هدفمندی یارانه ها قرار دهیم که معمولا چند روز زمان پرداخت یارانه ها کمی سخت می گذرد.
طیب نیا در پاسخ به سوالی درباره کاهش قیمت نفت و کنترل بازار اظهار کرد: با سیاست هایی که اتخاذ شده و انضباط در بودجه دولت و صرفه جویی هایی که در هزینه ها صورت گرفته برنامه ریزی کرده ایم که امسال بتوانیم در حد دست کم 30 هزار میلیارد تومان هزینه های عمرانی را پرداخت کنیم.
وی ادامه داد : همچنین از طریق انتشار اوراق بهادار و تهاتر، بدهی های خود به بخش خصوصی و بدهکاران را تسویه می کنیم.
وی اضافه کرد: این سیاست ها ان شاءالله به ما کمک می کند تا بتوانیم با شرایطی که پیش آمده و کاهش قیمت نفت مقابله کنیم. همان طور که پارسال الحمدالله بودجه با وضع مناسبی به پایان رسید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده