ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون وزیر: اعمال سلایق سیاسی در آموزش و پرورش جایی ندارد

معاون وزیر: اعمال سلایق سیاسی در آموزش و پرورش جایی ندارد

ایرنا/ معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش گفت: اعمال سلایق سیاسی در آموزش و پرورش کشور جایی ندارد و باید برای جلوگیری از دخالت سلایق سیاسی در این نهاد مهم و آینده ساز تلاش کنیم.به گزارش ایرنا، «حمیدرضا کفاش» روز یکشنبه در نشست با مسئولان آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: تصمیم گیری ها در آموزش و پرورش باید بر اساس منطق و صلاح نظام انجام گیرد و از اعمال سلایق سیاسی در تصمیم گیری برای این نهاد ارزشمند خودداری کنیم زیرا آموزش و پرورش، فضایی فرهنگی و آموزشی است.
وی بیان انتقادات سازنده و بدون غرض ورزی را موجب پیشرفت جامعه دانست و گفت: انتقادهای بی جا، بی منطق و منفی گرا، بازدارنده هستند و موجب یاس مردم در پشتیبانی از نظام می شود.
معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش افزود: انتقادهای بی مورد، فعالیت های مثبت انجام شده را از بین می برد.
وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید وارد سومین سال فعالیت خود شده است، گفت: آموزش و پرورش به عنوان دستگاه تعلیم و تربیت موظف است حرف منطقی و اصولی بزند و برای تحقق برنامه های دولت در نظام آموزش و پرورش بکوشد.
کفاش با بیان اینکه همدلی و همزبانی تنها از طریق ترویج مثبت اندیشی کارکنان و معلمان آموزش و پرورش نهادینه می شود، گفت: مثبت اندیشی، نشاط و امید را در جامعه گسترش می دهد.
وی با اشاره به موفقیت های دولت تدبیر و امید در عرصه دیپلماسی کشور اظهار کرد: بالا بردن سطح دیپلماسی کشور یک افتخار است که با تلاش زیاد به دست می آید و این حاصل مثبت اندیشی است.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نیاز است رویکرد مثبت اندیشی بصورت منطقی، مستمر، ریشه دار و بر اساس اصول نظام جمهوری اسلامی ایران ترویج یابد،اضافه کرد: در این راستا مدیران آموزش و پرورش موظفند از کارشناسان خبره علمی، سیاسی و فرهنگی استفاده کنند.
وی با اشاره به کسری چهار هزار میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش در دو سال گذشته، افزود: از ین میزان سه هزار میلیارد تامین شده است.
کفاش ادامه داد: دولت تدبیر و امید به رغم مشکلات متعدد و تنگناهای مالی برای برطرف شدن مشکلات آموزش و پرورش نگاه ویژه ای دارد.
وی با اشاره به اینکه نوسازی مدارس فرسوده کشور به بودجه زیادی نیاز است، گفت: امید است با تامین اعتبارات لازم ، این مدارس را نوسازی کنیم.
این مقام مسئول آموزش و پرورش به تعداد مدارس فرسوده کشور و میزان اعتبار مورد نیاز اشاره ای نکرد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بودجه این وزارتخانه در دو سال گذشته دو برابر شده است در عین حال تصریح کرد: برای بهبود خدمات و بالا بردن هرچه بیشتر کیفیت آموزش نیازمند مشارکت مردم برای تامین هزینه های آموزش و پروش هستیم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اظهار کرد: وظیفه فرهنگیان و دست اندرکاران آموزش و پرورش تشویق مردم به حضور در انتخابات است.
وی از فرهنگیان و مسئولان ادارات کل آموزش و پرورش خواست از طرفداری نامزدهای انتخابات و جریان های سیاسی خودداری کنند
کفاش افزود: وظیفه فرهنگیان حمایت از الف و ب نیست بلکه تشویق و توجیه مردم برای حضور در انتخابات است.
وی همچنین به مصادف شدن هفته اول مهر با هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: هفته دفاع مقدس یک جشن ملی و تاریخی برای ملت ایران است و همزمانی آن با جشن آغاز سال تحصیلی باعث خرسندی و خوشحالی است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده