معاون وزیر: اعمال سلایق سیاسی در آموزش و پرورش جایی ندارد

معاون وزیر: اعمال سلایق سیاسی در آموزش و پرورش جایی ندارد

ایرنا/ معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش گفت: اعمال سلایق سیاسی در آموزش و پرورش کشور جایی ندارد و باید برای جلوگیری از دخالت سلایق سیاسی در این نهاد مهم و آینده ساز تلاش کنیم.به گزارش ایرنا، «حمیدرضا کفاش» روز یکشنبه در نشست با مسئولان آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: تصمیم گیری ها در آموزش و پرورش باید بر اساس منطق و صلاح نظام انجام گیرد و از اعمال سلایق سیاسی در تصمیم گیری برای این نهاد ارزشمند خودداری کنیم زیرا آموزش و پرورش، فضایی فرهنگی و آموزشی است.
وی بیان انتقادات سازنده و بدون غرض ورزی را موجب پیشرفت جامعه دانست و گفت: انتقادهای بی جا، بی منطق و منفی گرا، بازدارنده هستند و موجب یاس مردم در پشتیبانی از نظام می شود.
معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش افزود: انتقادهای بی مورد، فعالیت های مثبت انجام شده را از بین می برد.
وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید وارد سومین سال فعالیت خود شده است، گفت: آموزش و پرورش به عنوان دستگاه تعلیم و تربیت موظف است حرف منطقی و اصولی بزند و برای تحقق برنامه های دولت در نظام آموزش و پرورش بکوشد.
کفاش با بیان اینکه همدلی و همزبانی تنها از طریق ترویج مثبت اندیشی کارکنان و معلمان آموزش و پرورش نهادینه می شود، گفت: مثبت اندیشی، نشاط و امید را در جامعه گسترش می دهد.
وی با اشاره به موفقیت های دولت تدبیر و امید در عرصه دیپلماسی کشور اظهار کرد: بالا بردن سطح دیپلماسی کشور یک افتخار است که با تلاش زیاد به دست می آید و این حاصل مثبت اندیشی است.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نیاز است رویکرد مثبت اندیشی بصورت منطقی، مستمر، ریشه دار و بر اساس اصول نظام جمهوری اسلامی ایران ترویج یابد،اضافه کرد: در این راستا مدیران آموزش و پرورش موظفند از کارشناسان خبره علمی، سیاسی و فرهنگی استفاده کنند.
وی با اشاره به کسری چهار هزار میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش در دو سال گذشته، افزود: از ین میزان سه هزار میلیارد تامین شده است.
کفاش ادامه داد: دولت تدبیر و امید به رغم مشکلات متعدد و تنگناهای مالی برای برطرف شدن مشکلات آموزش و پرورش نگاه ویژه ای دارد.
وی با اشاره به اینکه نوسازی مدارس فرسوده کشور به بودجه زیادی نیاز است، گفت: امید است با تامین اعتبارات لازم ، این مدارس را نوسازی کنیم.
این مقام مسئول آموزش و پرورش به تعداد مدارس فرسوده کشور و میزان اعتبار مورد نیاز اشاره ای نکرد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بودجه این وزارتخانه در دو سال گذشته دو برابر شده است در عین حال تصریح کرد: برای بهبود خدمات و بالا بردن هرچه بیشتر کیفیت آموزش نیازمند مشارکت مردم برای تامین هزینه های آموزش و پروش هستیم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اظهار کرد: وظیفه فرهنگیان و دست اندرکاران آموزش و پرورش تشویق مردم به حضور در انتخابات است.
وی از فرهنگیان و مسئولان ادارات کل آموزش و پرورش خواست از طرفداری نامزدهای انتخابات و جریان های سیاسی خودداری کنند
کفاش افزود: وظیفه فرهنگیان حمایت از الف و ب نیست بلکه تشویق و توجیه مردم برای حضور در انتخابات است.
وی همچنین به مصادف شدن هفته اول مهر با هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: هفته دفاع مقدس یک جشن ملی و تاریخی برای ملت ایران است و همزمانی آن با جشن آغاز سال تحصیلی باعث خرسندی و خوشحالی است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر: اعمال سلایق سیاسی در آموزش و پرورش جایی ندارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X