ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دختر افغانستانی که آرزوهای خود را با دهان نقاشی می‌کند

دختر افغانستانی که آرزوهای خود را با دهان نقاشی می‌کند

فارس/ در گوشه‌ای از ولایت کابل، دختری که هر 2 دست و پایش معیوب است، شاهکار خلق می‌کند.
«ربابه» از دلتنگی‌اش می‌گوید،از فقر می‌نالد و از نداشتن امکانات رنج می‌برد.
«اسحاق جویا» نوشت: ربابه که با دهان نقاشی می‌کند می‌خواهد استاد نقاشی شود. چنان ظریفانه قلم می‌کشد و نقاشی می‌کند که در قالب تصور نمی‌گنجد.
وی خالق اثرهای ارزشمند هنری است و ایده‌های نابش را با دهان به روی کاغذ به تصویر می‌کشد.
معیوب بودن مانع خلاقیت و ابتکار وی نشده و از آرزوها و رویا‌های وی نکاسته است. ربابه از اعتماد به نفس بالا برخوردار است و خم به ابرو نمی‌آورد.
اما فقر و تنگدستی مانع رشد وی شده است. از دلتنگی‌هایش با لحن غریبانه یاد می‌کند. از اینکه معیوب است و نمی‌تواند در کوچه‌های کابل مانند سایرین گشت‌و‌گذار کند.
اندکی رنج می‌برد. ربابه در خانه گلی رویای بزرگی را پرورش داده و با این جسارت و پشتکار وصف ناپذیرش تمام کسانی را که با دست و پای سالم و امکانات فراوان نمی‌توانند برای خود و مردمش کاری کنند را به چالش کشانده است.
ربابه پرده از یک ناممکن برداشته و راز موفقیت را برای دیگران درس داده است. وی باوری را باطل کرده و ایده‌ای را که بر مبنای آن می‌توان دنیای واقعی را معنا کرد پی‌ریخته است.
ربابه نیازمند همکاری است. دنیایی را که ربابه می‌خواهد بسازد با امکاناتی که وی فعلا در اختیار دارد ساخته نمی‌شود. وی با اعتماد به نفس کامل و با اراده قوی می‌خواهد کلاس نقاشی دایر کند و استاد نقاشی شود.
من به عنوان یک شهروند از تمام تاجران افغانستانی و سایر افرادی که توان مالی دارند می‌خواهم که صادقانه با ربابه محمدی همکاری کنند تا وی شاهد تحقق رویایش باشد.
«ربابه محمدی» شایسته تقدیر و همکاری است و نباید وی را فراموش کنیم.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X