ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تظاهرات گسترده علیه دولت در یونان

تظاهرات گسترده علیه دولت در یونان

ایرنا/ شهروندان یونانی امروز (شنبه) با تجمع در میادین شهرهای بزرگ این کشور علیه سیاست اقتصادی دولت چپگرای یونان دست به تظاهرات گسترده ای زدند.

در این تظاهرات که به ابتکار بزرگترین اتحادیه کارگری یونان (یسه) و بزرگترین اتحادیه کارمندی ( اد دی) صورت گرفت و با حمایت همه اصناف، سندیکاها و احزاب سیاسی کشور مواجه شد، شهروندان شهر آتن با حضور گسترده خود دراین تظاهرات، سیاست های اقتصادی دولت چپگرا را با سردادن شعارهایی محکوم کردند.
معترضان به سیاست اقتصادی دولت یونان، ابتدا در میادین «امونیا» و «کلتمونوس» تجمع و با سردادن شعارهایی بسوی پارلمان این کشور راهپیمایی کردند.
تظاهرکنندگان همچنین با تجمع در مقابل پارلمان این کشور واقع در مرکز شهر آتن، با سردادن شعارهایی همچون «تاکنون یازده بار حقوق بازنشستگان کاهش داده شده است»، «دست از بیمه های مردمی که با مشکلات فراوان زندگی روزمره خود را می گذرانند، بردارید» و « همراهی با وام دهندگان و اتحادیه اروپا، جز بدبختی برای کشور چیزی به همراه ندارد»؛ از دولت یونان خواستند که دست از اطاعت کورکورانه از اتحادیه اروپا و وام دهندگان بردارد و طرح اصلاحات در بیمه های اجتماعی را پس بگیرد.
دولت یونان نیروهای امنیتی فراوانی برای کنترل نظم و امنیت در سطح شهر آتن و دیگر شهرها بکار گرفته بود.
براساس گزارش رسانه های خبری یونان، تظاهرات مشابهی در شهرهای « تسالونیک » واقع در شمال و دومین شهر بزرگ این کشور، در شهر «پاتراس» واقع درجنوب و سومین شهر بزرگ و درجزیره «کرت» واقع در شمال شرقی این کشور با حضور گسترده مردم برگزار شد.
دولت یونان به خواسته وام دهندگان و اتحادیه اروپا، طرح قانونی اصلاحات در بیمه های تامین اجتماعی را تهیه کرده و قرار است بزودی آن را برای تصویب به پارلمان ارائه دهد.
بر اساس طرح اصلاحات بیمه های تامین اجتماعی؛ از این پس سن بازنشستگی افزایش می یابد، حقوق بازنشستگان حدود 20 درصد کاهش داده خواهد شد و مالیات کشاورزان و مشاغل آزاد بطور گسترده ای افزایش خواهد یافت.
حزب چپگرای سی ریزا قبل ازانتخابات عمومی سال گذشته میلادی، به مردم قول داده بود که نه تنها حقوق بازنشستگان را کاهش نخواهد داد، بلکه حدود 30 درصد حقوق آنان را افزایش می دهد و طرح بیمه عمومی در کشور را برای کمک به اقشار کم درآمد به اجرا خواهد گذاشت تا تمام شهروندان دارای بیمه باشند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده