بازارتجهیزات پزشکی درایران،حدود پنجاه هزار میلیارد ریال است

بازارتجهیزات پزشکی درایران،حدود پنجاه هزار میلیارد ریال است

ایرنا/ مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: بازار تجهیزات پزشکی در ایران بین چهل تا پنجاه هزارمیلیارد ریال است.

سیدحسین صفوی روزشنبه درهمایش کشوری آزمایشگاه های برتر در محل سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی افزود: یک سوم ارزش این بازار مربوط به تولیدات داخلی است.

وی اظهارکرد: اکنون درحال تولید تجهیزات پزشکی دانش محورهستیم که طی سال های آینده به بازارعرضه خواهند شد بنابراین به نظر میرسد باید سرمایه گذاری جدی در نظام کنترل کیفی و تحقیق تجهیزات پزشکی انجام شود.

مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی، افزود: بازارتجهیزات پزشکی درجهان در سال 2011 ، 328 میلیارد دلار بوده و درحال توسعه است و پیش بینی می شود در سال 2017 به حدود 400 میلیارد دلار برسد.

صفوی افزود: بازار تجهیزات پزشکی در آمریکا در 10 سال گذشته، دو برابر شده است؛ طبق مطالعات سازمان غذا و دارو آمریکا، ارائه ملزومات پزشکی جدید به این سازمان 11 درصد افزایش یافته و کالاهایی که از قبل وجود داشته، دو درصد کاهش داشته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازارتجهیزات پزشکی درایران،حدود پنجاه هزار میلیارد ریال است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X