ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتشاربیش از 350 استاندارد ملی و بین المللی دربرنامه توسعه فناوری نانو

انتشاربیش از 350 استاندارد ملی و بین المللی دربرنامه توسعه فناوری نانو

ایرنا/ مدیرکارگروه ارتباطات بین الملل ستاد توسعه فناوری نانو گفت: دربرنامه 10 ساله دوم توسعه فناوری نانو کشور، تدوین وانتشاربیش از 300 استاندارد ملی و 50 استاندارد بین المللی در این حوزه دیده شده است.

پروفسور علی بیت اللهی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگارعلمی ایرنا افزود: در برنامه 10 ساله دوم توسعه فناوری نانو تمرکز اصلی بر روی تجاری سازی ودرحقیقت توسعه فعالیت های تجاری سازی تولید داخل است، قطعا برای دستیابی به این امر باید به استاندارد توجه روز افزونی داشته باشیم.
وی بیان کرد: دربرنامه 10 ساله دوم فناوری نانو هدف، تدوین وانتشار 300 استاندارد ملی و 50 استاندارد بین المللی مرتبط با محصولات نانو فناوری که درکشور تولید می شود، است.
بیت اللهی گفت: 50 استاندارد بین المللی در نظرگرفته شده در زمینه استانداردهای مرتبط با حوزه بهداشت و محیط زیست ، اندازه گیری، ویژگی های نانو مواد، تدوین خواهد شد، در کمیته ایزو (ISO/TC229 ) نیز برای این سه محوراصلی، کمیته های کاری فعال است.
وی یادآور شد: درتدوین سند 10ساله اول فناوری نانو با عنوان ' سند راهبرد آینده ' هدف، قرارگرفتن درمیان 15 کشور برترجهان در حوزه فناوری‌نانو، تولید علم و تولید ثروت و تلاش برای ارتقاء مداوم این جایگاه به منظور تولید ثروت و بهبود کیفیت زندگی مردم بود که خوشبختانه زودتر از موعد اهداف این سند به نتیجه رسید و ایران توانست به رتبه هفتم دنیا درحوزه فناوری نانو وتولید علم در این حوزه دست یابد.
بیت اللهی افزود: خوشبختانه ایران تا کنون موفق به تدوین سه استاندارد بین المللی در حوزه فناوری نانو شده است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X