ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سامسونگ آماده بازگشت به صنعت نفت ایران شد

سامسونگ آماده بازگشت به صنعت نفت ایران شد

مهر/ مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره از اعلام آمادگی مشارکت و سرمایه گذاری سامسونگ کره جنوبی در طرح‌های فراساحلی صنعت نفت و گاز ایران در دوران پساتحریم خبر داد.

دور جدید مذاکرات شرکت ملی نفت ایران و سامسونگ کره جنوبی به منظور مشارکت و سرمایه گذاری در طرح‌های فراساحلی صنعت نفت و گاز در تهران برگزار شد.

سعید حافظی مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران پس از دیدار و گفتگو با مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری شرکت سامسونگ کره جنوبی با بیان اینکه سامسونگ برای همکاری با شرکت نفت فلات قاره ایران در زمینه ساخت تجهیزات و تاسیسات دریایی اعلام آمادگی کرده است، گفت: سامسونگ که پیش از این، برای ساخت کشتی و یا ترمینال شناور نفتی FSU در منطقه خلیج فارس با شرکت نفت همکاری داشته است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه این شرکت کره جنوبی در زمینه ساخت تجهیزات و تاسیسات دریایی و نیروگاهی سابقه فعالیت در صنایع نفت و گاز جهان دارد، اظهار داشت: این گروه سرمایه‌گذاری برای مشارکت در پروژه‌های EPC و EPCF صنعت نفت و گاز کشور اعلام آمادگی کرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که سامسونگ در قراردادهای جدید نفتی نیز مشارکت دارد یا خیر، اظهار داشت: سامسونگ همچون شرکت‌های شل یا توتال فرانسه پیمانکار عمومی نیست.

حافظی با بیان اینکه با توجه به نوع کارگروه سرمایه‌گذاری و تجاری سامسونگ که بیشتر در حوزه اجرای پروژه ها است، تبیین کرد: این گروه در حوزه تولید و توسعه میدان‌ها فعالیت نمی‌کند، اما قطعاً پس از رونمایی از قراردادهای جدید و تعیین تکلیف توسعه میدان‌ها، می‌توانیم از پتانسیل‌های سامسونگ در بخش ساخت تجهیزات بهره‌مند شویم.

رضا بیاضی مدیر میادین مرزی و مشترک شرکت نفت فلات قاره ایران هم در حاشیه این نشست با بیان اینکه پروژه‌هایی که در بسته‌های سرمایه‌گذاری کنفرانس تهران ارائه می‌شود، گفت: مهم‌ترین اولویت‌های صنعت نفت کشور بوده و به این منظور از گروه سامسونگ نیز برای حضور در این کنفرانس و آگاهی از پروژه‌های اولویت‌دار شرکت نفت فلات قاره ایران دعوت کردیم.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اگرچه این گروه سرمایه‌گذاری برای همکاری در ساخت تاسیسات و تجهیزات اعلام آمادگی کرده، اما برای حضور در کنفرانس‌های تهران و لندن نیز ابراز تمایل کرده است تا در جریان طرح‌ها و پروژه‌های اولویت‌دار صنعت نفت قرار گیرد، خاطرنشان کرد: قطعاً پس از رونمایی از این قراردادها و مشخص شدن تکلیف پروژه‌های اولویت‌دار نفت فلات قاره، سامسونگ می‌تواند در بخش‌های اجرایی با ما همکاری داشته باشد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده