سامسونگ آماده بازگشت به صنعت نفت ایران شد

سامسونگ آماده بازگشت به صنعت نفت ایران شد

مهر/ مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره از اعلام آمادگی مشارکت و سرمایه گذاری سامسونگ کره جنوبی در طرح‌های فراساحلی صنعت نفت و گاز ایران در دوران پساتحریم خبر داد.

دور جدید مذاکرات شرکت ملی نفت ایران و سامسونگ کره جنوبی به منظور مشارکت و سرمایه گذاری در طرح‌های فراساحلی صنعت نفت و گاز در تهران برگزار شد.

سعید حافظی مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران پس از دیدار و گفتگو با مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری شرکت سامسونگ کره جنوبی با بیان اینکه سامسونگ برای همکاری با شرکت نفت فلات قاره ایران در زمینه ساخت تجهیزات و تاسیسات دریایی اعلام آمادگی کرده است، گفت: سامسونگ که پیش از این، برای ساخت کشتی و یا ترمینال شناور نفتی FSU در منطقه خلیج فارس با شرکت نفت همکاری داشته است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه این شرکت کره جنوبی در زمینه ساخت تجهیزات و تاسیسات دریایی و نیروگاهی سابقه فعالیت در صنایع نفت و گاز جهان دارد، اظهار داشت: این گروه سرمایه‌گذاری برای مشارکت در پروژه‌های EPC و EPCF صنعت نفت و گاز کشور اعلام آمادگی کرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که سامسونگ در قراردادهای جدید نفتی نیز مشارکت دارد یا خیر، اظهار داشت: سامسونگ همچون شرکت‌های شل یا توتال فرانسه پیمانکار عمومی نیست.

حافظی با بیان اینکه با توجه به نوع کارگروه سرمایه‌گذاری و تجاری سامسونگ که بیشتر در حوزه اجرای پروژه ها است، تبیین کرد: این گروه در حوزه تولید و توسعه میدان‌ها فعالیت نمی‌کند، اما قطعاً پس از رونمایی از قراردادهای جدید و تعیین تکلیف توسعه میدان‌ها، می‌توانیم از پتانسیل‌های سامسونگ در بخش ساخت تجهیزات بهره‌مند شویم.

رضا بیاضی مدیر میادین مرزی و مشترک شرکت نفت فلات قاره ایران هم در حاشیه این نشست با بیان اینکه پروژه‌هایی که در بسته‌های سرمایه‌گذاری کنفرانس تهران ارائه می‌شود، گفت: مهم‌ترین اولویت‌های صنعت نفت کشور بوده و به این منظور از گروه سامسونگ نیز برای حضور در این کنفرانس و آگاهی از پروژه‌های اولویت‌دار شرکت نفت فلات قاره ایران دعوت کردیم.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اگرچه این گروه سرمایه‌گذاری برای همکاری در ساخت تاسیسات و تجهیزات اعلام آمادگی کرده، اما برای حضور در کنفرانس‌های تهران و لندن نیز ابراز تمایل کرده است تا در جریان طرح‌ها و پروژه‌های اولویت‌دار صنعت نفت قرار گیرد، خاطرنشان کرد: قطعاً پس از رونمایی از این قراردادها و مشخص شدن تکلیف پروژه‌های اولویت‌دار نفت فلات قاره، سامسونگ می‌تواند در بخش‌های اجرایی با ما همکاری داشته باشد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سامسونگ آماده بازگشت به صنعت نفت ایران شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X