ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تغییرات احتمالی در کابینه نتانیاهو با پیوستن لیبرمن

«بنیامین نتانیاهو» روز گذشته موافقت خود با شروط آویگدور لیبرمن رئیس حزب «اسرائیل خانه ما» و وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی موافقت کرد و این در حالی است که لیبرمن تا کنون بارها از نتانیاهو انتقاد کرده و او را دروغگو و بزدل خوانده بود. خبرگزاری تسنیم: نخست وزیر رژیم صهیونیستی با وجود انتقادات شدید «آویگدور لیبرمن» از وی، با شروط لیبرمن جهت پیوستن به ائتلاف کابینه موافقت کرد.

به گزارش شبکه خبری فلسطین الیوم، «بنیامین نتانیاهو» روز گذشته موافقت خود با شروط آویگدور لیبرمن رئیس حزب «اسرائیل خانه ما» و وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی موافقت کرد و این در حالی است که لیبرمن تا کنون بارها از نتانیاهو انتقاد کرده و او را دروغگو و بزدل خوانده بود.

بر اساس این گزارش، تعداد کرسی های حزب لیبرمن در کنست از 6 کرسی تجاوز نمی کند و لذا ناظران بر این عقیده هستند که پیوستن وی به کابینه نتانیاهو هرگز باعث توسعه کابینه نمی شود.

در همین رابطه دکتر «عمر جعاره» تحلیلگر سیاسی و کارشناس امور اسرائیل گفت که تحویل منصب وزارت جنگ به لیبرمن، هیچ گونه تغییرات منطقه ای در خاورمیانه به دنبال نخواهد داشت.

وی تصریح کرد که نتانیاهو اساسا افکار حزب «اسرائیل خانه ماست» را داراست و لذا ورود لیبرمن به کابینه هرگز مشکلی را حل نخواهد کرد و توسعه کابینه اتفاق نمی افتد مگر اینکه ائتلاف صهیونیسم به ریاست هرتزوگ وارد کابینه شود بنابر این نتانیاهو می تواند بر حزب لیبرمن اعمال فشار کند اما نمی تواند حزب هرتزوگ را تحت فشار قرار دهد به خصوص اینکه هرتزوگ بر همه اعضای حزب خود تسلط ندارد و برخی چهره های بارز در حزب کار هستند که نمی توان آنها را متقاعد کرد.

بر پایه این گزارش، یتسحاق هرتزوگ رئیس حزب «ائتلاف صهیونیسم» پیش از این به توقف مذاکرات با نتانیاهو درباره پیوستن حزب وی به کابینه در صورت ورود لیبرمن به کابینه جدید، تهدید کرده بود.

هرتزوگ طی اظهاراتی در یک کنفرانس خبری گفت: نتانیاهو باید بین دیوانگی و عقلانیت و بین محاصره اقتصادی و شکوفایی اقتصادی یکی را انتخاب کند.... نتانیاهو بایستی بین گرایش به سمت جنگ به ریاست لیبرمن و گرایش به سمت امیدواری یکی را انتخاب کند.

این در حالی است که نتانیاهو با شروط لیبرمن مبنی بر براندازی دولت حماس در غزه، آغاز جنگ و ورود ارتش به نوار غزه و عهده داری منصب وزارت جنگ و نیز اعدام اسرای فلسطینی که وی از آنها به عنوان «خرابکاران» نام می برد و گذشته از آن اجرای اصلاحات اقتصادی و سیاسی در کابینه موافقت کرده است.

دکتر جعاره در این باره اظهار داشت که نتانیاهو هرگز همه این موارد را به لیبرمن اعطا نخواهد کرد به خصوص اینکه وی می داند که آغاز جنگ به چراغ سبز آمریکا بستگی دارد.

وی اشاره کرد که لیبرمن نمی تواند خواسته های خود را بر نتانیاهو تحمیل کند و ورود وی به کابینه به عنوان وزیر جنگ چیزی را عوض نخواهد کرد به خصوص اینکه لیبرمن تحت امر نخست وزیر است و همانند یک سرباز با دستورات وی مخالفت نمی کند بلکه حتی نتانیاهو هر وقت بخواهد می تواند وی را کنار بگذارد.

در همین رابطه یک نماینده حزب لیکود در کنست صهیونیستی تاکید کرد که انتخاب اویگدور لیبرمن رئیس حزب "اسرائیل خانه ما" به عنوان وزیر جنگ تصمیمی توهمی است و وی شایستگی این سمت را ندارد.

بنی بگین خاطر نشان کرد که انتخاب لیبرمن به عنوان وزیر جنگ نشانگر بی مسئولیت در قبال نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست است.

وی افزود این تحول تعجب آور در مذاکرات میان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و لیبرمن ناشی از مدیریت محدود مشکلات روزمره است و انتخاب لیبرمن به عنوان وزیر جنگ خطرات بزرگ و ناگواری به دنبال خواهد داشت.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت اعلام کرد که لیبرمن با پیشنهاد نتانیاهو برای تصدی سمت وزارت جنگ به جای موشه یعلون وزیر جنگ کنونی موافقت کرده است. 

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده