ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برجام اقتصادی!

 برجام اقتصادی!

وطن امروز/ متن پیش رو در وطن امروز منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

کذب محض را برای ادعاهایی مطرح می‌کنند که «نه‌تنها نادرست، بلکه مضحکند». این روزها، روزنامه‌های طرفدار دولت که پس از نزدیک به 3 سال دروغ‌پردازی و ادعاهای کذب پیرامون «توافق» و «برجام»، آبی گرم شده از این «آفتاب تابان» نمی‌بینند، به طرح «کذبیات محض» روی آورده‌اند. ادعاهایی که «نه‌تنها نادرست بلکه مضحکند». سیاهی‌لشکر قلمی طرفدار دولت در تلاشند اذهان را از «برجام»ی که به زمین گرم خورده است و هیچ عایدی اقتصادی نداشته است، منحرف کنند.
تیترهای دروغین در روزنامه‌های اصلاح‌طلب طی هفته‌های اخیر شدت گرفته است. نقض عهدهای متعدد در ماجرای برجام- از سوی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها -که تشت آن به واسطه اظهارات فعالان تجاری و بازرگانی و منجمله «رئیس‌جمهور اتریش»، پیرامون سوئیفت از بام افتاد و حتی «وصله پینه‌ها»ی معاون وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی ویژه نیز نتوانست ضعف‌های مکرر برجام را توجیه کند- چه؛ اذعان به نقض برجام نیز صریحا از سوی عراقچی مطرح شد- باعث شده این رسانه‌ها به طرح مسائل دروغین روی بیاورند و البته نگرانی از وضعیت اجتماعی حسن روحانی موجب شده این رسانه‌ها 400 روز زودتر بازی‌های انتخاباتی را کلید بزنند. به هر روی اتفاق عجیبی که در تیترهای درشت روز دوشنبه این روزنامه‌ها خودنمایی می‌کرد، خداحافظی رسمی طرفداران دولت با اندک حرفه‌ای‌گری و کار اخلاقی در محیط رسانه‌ای بود، چه؛ هم محتوا و هم تیتر خبر، به شکلی تحریف و جعل شده بود که حتی در میان خود این رسانه‌های دروغ‌پرداز بی‌سابقه می‌نمود.
احمد توکلی که پیش‌تر در ماجرای رانت 650 میلیون یورویی دولت یازدهم و برداشت‌های متعدد دولت از صندوق توسعه ملی سخن گفته بود، در نطق روز یکشنبه خود و در ادامه انتقادات به سیاست‌های اقتصادی دولت، از مصوبه شورایعالی امنیت ملی در روزهای پایانی دولت قبل صحبت کرد که براساس آن مقرر شد 5/2 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به صورت 6 ماهه به دولت قرض داده شود که در زمینه واردات مواد اولیه، کود و دارو هزینه شود. این مبلغ در دولت یازدهم دریافت می‌شود اما دولت پس از دریافت این قرض 6 ماهه علاوه بر اینکه آن را پس نداده، در هزینه‌کرد آن هم تخلف کرده است. رسانه‌های طرفدار دولت اما با هماهنگی و در اقدامی مشترک، به تحریف، جعل و قلب اظهارات توکلی می‌پردازند و با تیترهایی مشترک از آن موضوع که در فضای واقعی «علیه دولت روحانی» و سیاست‌های اقتصادی او است، یک تخلف تخیلی 105هزار میلیارد تومانی را به دولت سابق نسبت می‌دهند!
آنچنان که احمد توکلی در واکنش به این رفتار رسانه‌های اصلاح‌طلب در نامه‌ای به مدیران مسؤول روزنامه‌های دروغ‌پرداز، با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم -«کینه‌هایی که از دیگران در سینه دارید نباید مانع عدالت‌ورزی شما نسبت به آنان شود»/ 135نسا- می‌نویسد: «درست است تصویب قرض 6 ماهه 5/2 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی در تاریخ 26/4/92 در روزهای آخر دولت پیشین انجام شده ولی پرداخت‌ها از 17/7/92 آغاز شده و تمام تخلفات اشاره شده در نطق من مربوط به زمان صدارت آقای دکتر روحانی است. مواضع شفاف مرا درباره عملکرد آقای دکتر احمدی‌نژاد همه می‌دانند ولی نه من و نه هیچ مسلمانی حق ندارد به دروغ زبان بگشاید و نسبت به مخالفانش بی‌محابا هر چه می‌خواهد بگوید. ارقام ساختگی و نسبت‌های ناصواب در تیتر و متن خبر منتشر شده در روزنامه‌های تحت مدیریت شما زیاد است».
«هماهنگی بین این همه روزنامه در این خلاف‌گویی نیز بسیار غم‌انگیز است». این جمله پایانی نامه احمد توکلی به روزنامه‌های اصلاح‌طلب پس از «برنامه اقدام مشترک» روزنامه‌هایی است که با «تیترهای آلوده» سراغ اظهارات او رفتند. تیترهایی که «نه‌تنها نادرست، بلکه مضحکند».
این روزنامه‌ها که تا پیش از توافق با ادعاهای واهی درباره بزرگنمایی تاثیر تحریم‌ها به شکل‌گیری «توافق به هر قیمتی» کمک کردند، این روزها که در پاسخ به افکار عمومی و مطالبات اقتصادی مردم حرفی برای گفتن ندارند تا از تاثیر «برجام» بر اقتصاد رونمایی کنند، با نشر اکاذیب پی در پی لابد در پی تفسیر برجام‌های دیگر هستند؟!
از آنجا که امید بستن‌ به مذاکرات و توافق و برجام، اثر محسوسی در داخل و حوزه اقتصاد نداشته، رسانه‌های دولت به آمارسازی و دروغ‌پردازی در این حوزه روی آورده‌اند. به عبارت دیگر گویا دولت و رسانه‌های نزدیک به دولت، به دنبال تغییر شرایط اقتصادی نیستند، بلکه صرفا می‌خواهند با فرار از واقعیت‌های اقتصادی به وسیله «دروغ‌پردازی» در معادلات سیاسی، فضایی برای خود دست و پا کنند.

*محمدرضا کردلو

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده