ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آقاتهرانی: برخی نذر کرده‌اند پایداری را بکوبند

آقاتهرانی: برخی نذر کرده‌اند پایداری را بکوبند

مهر/ دبیر کل جبهه پایداری با بیان اینکه اصولگرایان نباید به فکر رقابت با هم باشند، گفت: اگر با هم درگیر شویم انتخابات را می‌بازیم؛ ما نمی‌خواهیم دوباره مجلس ششم دیگری تشکیل شود.

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی، دبیرکل جبهه پایداری در گفتگو با هفته نامه نماینده، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به عنوان دبیرکل جبهه پایداری، چه توصیه‌ای به جوانان، پیرامون وحدت و ائتلاف اصول‌گرایان دارید، اظهار کرد: باید دو طرف را در نظر گرفت یعنی ما به عنوان اصول‌گرا وقتی دور هم می‌نشینیم باید چه اقداماتی انجام دهیم و سپس جوانان باید چه فعالیتی داشته باشند؟
وی در تبیین فعالیت فعالان اصول‌گرا، گفت: ما وقتی می‌خواهیم فهرست انتخاباتی را تهیه کنیم، باید منافع شخصی را نادیده بگیرم و فهرستی ارائه دهیم تا جوانان بپسندند و به آن رأی دهند. اینگونه نیست که مثلاً بنده فتوا صادر کنم شما به این فهرست رأی دهید و اگر رأی ندهید، جهنم می‌روید.
دبیرکل جبهه پایداری افزود: اگر کسانی را برای حضور در فهرست انتخاب کردیم که به درد دنیا و آخرت مردم نمی‌خوردند، طبیعی است که رأی نمی‌آوردند. آن وقت خودمان به دست خودمان اجازه می‌دهیم شقاقی ایجاد شود و لیست‌های دیگر منتشر شود و بعد از آن عزا می‌گیریم، چه کنیم؟
آقاتهرانی با بیان اینکه زمان تبلیغات یک هفته است، گفت: اگر در این مدت کوتاه، فهرست‌های دیگری از طرف اصول‌گرایان ارائه شود، حتماً انتخابات را واگذار می‌کنیم، آیا در این شکی دارید؟
وی در ادامه تاکید کرد: برخلاف آنهایی که می‌گویند پایداری زیرش می‌زند، می‌گویم بنده بنا ندارم به هم بزنم، اگر آقایان براساس اصول حرکت کنند، قول می‌دهم تا آخر بروم چون مؤمن پای شرطی که می‌کند می‌ایستد، ما می‌خواهیم مؤمن باشیم.آقاتهرانی با اشاره به نگاه و توقعی که مردم نسبت به فهرست‌های انتخاباتی دارند، خاطرنشان کرد: باز باید به این نکته توجه کرد که وقتی لیستی بیرون آمد، اینگونه نیست هرچه من و شما گفتیم همان را عمل کنند، نباید به دست خودمان کاری کنیم تا اصول‌گرایی تکه پاره شود. ما اصول‌گرایان دور هم جمع شدیم تا مجلسی اصول‌گرا و ولایت‌مدار داشته باشیم.

نمی‌خواهیم مجلس ششم دیگری داشته باشیم
دبیرکل جبهه پایداری خاطر نشان کرد: باید مانع افراد رانت‌خوار شویم، افرادی که برای خود حق ویژه قائل می‌شوند و فقط صندلی اشغال می‌کنند.وی به فلسفة جلسات وحدت که از سال قبل آغاز شده بود، اشاره کرد و گفت: ما دور هم جمع شدیم تا بتوانیم اجتماع قشنگ و مدیریت شده‌ای از اصول‌گرایان را شکل دهیم البته گفتیم اشتباه هم می‌کنیم. هرجا اتفاق نظر داریم جلو می‌رویم و هرجا اختلاف پیدا کردیم از نظر سه فقیه(آیات موحدی کرمانی، یزدی و مصباح) استفاده می‌کنیم. هرچه اعلام کردند، قبول می‌کنیم.دبیرکل جبهه پایداری ادامه داد: جوانان باید همین نکته‌ای که عرض کردم را توجه داشته باشند، بالاخره ما تلاش می‌کنیم خوب باشیم. جوانان هم دنبال کنند و ببینید ما چه اقداماتی انجام می‌دهیم، نقدمان کنند، استقبال هم می‌کنیم.

آقاتهرانی تاکید کرد: همه باید بدانند که لازم است به اصول متعهد باشیم. اگر با هم درگیر شویم انتخابات را می‌بازیم. ما نمی‌خواهیم دوباره مجلس ششمی داشته باشیم. به جوان‌ها توصیه می‌کنم مراقب باشید، امروز یکپارچگی ما یک ضرورت است و البته حتماً جوانان ما این ضرورت را احساس می‌کنند.دبیرکل جبهه پایداری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قبول دارید عده‌ای باید احساس تکلیف کنند و از کاندیداتوری در انتخابات انصراف دهند، خاطر نشان کرد: از دیدگاه اسلام، وقتی دو نفر نامزد شدند، باید نگاه کنند کدام‌ یک از آنها صالح‌تر است. اگر نروند کنار خیانت کرده‌اند. بعضی خیال می‌کنند اگر خودشان روی صندلی ننشینند همه چیز به هم می‌خورد، به خدا به هم نمی‌خورد و هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد. خوب نیست آدم خود محور باشد.

اصول‌گرایان به فکر رقابت با یکدیگر نباشند
وی با بیان اینکه اگر فرد صالحی پیدا شد، باید در مقابل آن گذشت کرد،گفت: ما اصول‌گرایان نباید به فکر رقابت با هم باشیم چراکه رقابت‌ها منجر به اختلاف می‌شود.آقاتهرانی تأکید کرد: خدا می‌داند دل ما با همگرایی، وحدت و کنار هم قرار گرفتن خوش است. فکر می‌کنیم با وحدت آقا دلشان بیشتر شاد می‌شود که نیروهای انقلاب با هم هستند و روبه‌روی هم قرار نمی‌گیرند. البته انتقاد هم داریم. بالاخره سلیقه‌ها فرق می‌کند، خب فرق کند، اما سر سلیقه نباید دعوا کرد.دبیرکل جبهه پایداری با بیان اینکه می‌خواهیم نظام پیروز شود و به مردم خدمت کنیم، تصریح کرد: این روند با دعوا و رودررویی با هم حاصل نمی‌شود؛ اگر با هم صحبت کنند نتایج خوبی بوجود می‌آید.

ائتلاف اصول‌گرایان می‌تواند الگویی برای آینده شود
وی از وحدت اصول‌گرایان که منجر به شکل‌گیری ائتلاف شده است، ابراز خوش‌بینی کرد و افزود: اگر همین مسیر جلو برود، الگویی برای آینده خواهد شد چون تا به حال ائتلاف‌ها به نتیجة مطلوبی نرسیدند و این اولین بار است که چنین ائتلافی شکل گرفته است؛ از طرفی وجود سه فقیه هم خیلی کمک می‌کند.وی همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش درخصوص هجمه‌هایی که علیه جبهه پایداری صورت می‌گیرد، گفت: در وادی سیاست، متأسفانه باب دروغ گفتن، شانتاژ بازی، کم و زیاد کردن، مردم را فریب دادن، رد گم کردن و جر زدن زیاد است. از آنجا که نزد عده‌ای، سیاست عین دیانت نیست و به عبارتی سکولار هستند. در بیان همه چیز راحت عمل می‌کنند و به خودشان اجازه می‌دهند، همه چیز بگویند.آقاتهرانی افزود: البته در این میان از آنهایی که متدین و اهل نماز و روزه هستند، تعجب می‌کنم.دبیرکل جبهه پایداری با بیان اینکه حدود یک‌سال در تمام جلساتی که در راستای وحدت و ائتلاف شکل گرفت، شرکت کردیم، اظهار کرد: مگر کسی زور کرده بود آنجا برویم. احساس کردیم نیروهای متدین می‌خواهند بر اصول پایبند باشند، پس گفتیم بنشینیم کنار هم و صحبت کنیم.

عده ای نذر کرده اند به هرشکلی جبهه پایداری را بکوبند
وی با اشاره به تخریب‌هایی که علیه پایداری در فضای سیاسی و رسانه‌ای انجام می‌شود، تأکید کرد: بنده مدعی هستم بسیاری از افراد اصلاً پایداری را نشناخته‌اند، اما در عین حال به خود اجازه می‌دهند همه چیز بگویند. اصلاً فکر نمی‌کنند مردم عقل دارند و قضاوت می‌کنند.

آقاتهرانی با بیان اینکه کوبیدن یک گروه در فضای سیاسی باب شده است، تصریح کرد: در این چند وقت اخیر هرکس با بعضی‌ها مخالف شد، به نام پایداری تمام شد؛ گفتند «او پایداری است، حالا جزء اعضای شورای مرکزی باشد یا نباشد، اصلاً پایداری باشد، یا نباشد. مخالف این آقایان هرکس که می‌خواهد باشد، او پایداری و افراطی است.»

دبیرکل جبهه پایداری خطاب به افراد و تشکل‌هایی که پیرامون جبهه پایداری موضع‌گیری‌های تند اتخاذ می‌کنند، گفت: گویی آنها نذر کرده‌اند هر طور که می‌شود، پایداری را بکوبند تا نذرشان ادا شود.وی اضافه کرد: ما که روزنامه‌ای نداریم بخواهیم سروصدا کنیم، وب‌سایت هم به آن شکل نداریم؛ بنابراین هرچه فحش بدهید ما چیزی نمی‌گوییم و از کنارش عبور می‌کنیم. حداقل هوای زبان خودتان را داشته باشید، شاید قیامتی باشد، چه جوابی دارید!

دبیرکل جبهه پایداری با اشاره به اینکه سه فقیه در رأس پایداری قرار دارند، تأکید کرد: ما نمی‌گوییم معصوم هستیم، اشتباه هم می‌کنیم، ولی این سه فقیه رصد می‌کنند تا ببینند حرکات ما با اصول نظام، قوانین فرادستی و بیانات حضرت آقا تطابق دارد یا نه. سیاست بچه‌گانه نداریم.وی گفت: سؤال می‌کنیم کدام پیش‌بینی‌هایی که آقایان کرده بودند، اتفاق افتاد؟ فقط کافی است برگردید و روزنامه‌ها را ببینید.

نمایندة مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به مواضع چندگانه‌ای که توسط برخی از مسئولان مطرح می‌شود اشاره کرد و یادآورد شد: دیروز فردی در صحبت‌هایش گفته بود «آمریکا عوض شده است»، سپس هفته بعد آن را محکوم کرد. خب این چه سیاستمداری است که در یک ماه، چندبار موضع‌گیری متفاوت از خود نشان می‌دهد!

آقاتهرانی تصریح کرد: برای چه آدم باید این نظام را در اختیار شما قرار دهد؟ به‌گونه‌ای عمل می‌کنید که خودتان هم نمی‌دانید چند روز گذشته درست گفتید، دیروز درست گفتید و یا امروز درست می‌گویید.

دبیرکل جبهه پایداری در ادام به همگرایی اصول‌گرایان اشاره کرد و گفت: ما برای وحدت فکر کردیم و معتقدیم دوستان باید بتوانند یاد بگیرند که تعامل کنند، زبان همدیگر را بفهمند، خوش‌بینانه وارد شوند، دنبال سهم‌خواهی نباشند. متأسفانه این بیماری‌ها در مسائل سیاسی وجود دارد.وی در پایان اظهار کرد: ان‌شاءالله انتخابات خیلی خوبی در پیش داریم و امیدواریم براساس اصول حرکت کنیم تا این اصول بتواند نتیجه مطلوبی بدهد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده