ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تبعیض ضد زنان در آمریکا

 تبعیض ضد زنان در آمریکا

خبرگزاری دانشجو/ تبعیض ضد زنان در آمریکا در بخش حقوق کاملا نمود پیدا کرده و به مشکلی جدی تبدیل شده است. یکی از مسائلی که در سالهای کنونی در آمریکا با شدت بیشتر از گذشته مطرح شده است، وضع حقوق و شرایط محیط کار زنان است. حقوق زنان در این کشور برای هر ساعت کاری هفتاد و نه سنت است ولی مردان برای همین یک ساعت یک دلار دریافت می کنند. این به معنای شکاف بزرگ در حقوق زنان و مردان در آمریکا است.
با این اوصاف، زنی شاغل در آمریکا باید معادل چهار ماه بیشتر در طول یک سال کار کند تا حقوقی برابر با مردی دارای همان شغل در یک سال دریافت کند یا به عبارت دیگر، مردی شاغل درآمریکا در دوازده ماه می تواند به مقدار مشخصی حقوق برسد حال آنکه همکار خانم او باید دوازده بعلاوه چهار یا شانزده ماه کار کند تا همان حقوق را دریافت کند. اختلاف حقوق بین زنان و مردان در آمریکا برای زنان اقلیت بدتر است.
در آمریکا حقوق زنان لاتین تبار برای هر ساعت کاری که مردان سفیدپوست یک دلار دریافت می کنند، برای همان کار پنجاه و چهار سنت دریافت می کنند. با این اوصاف، خانمی بازنشسته در آمریکا در طول دوره فعالیت حرفه ای اش درمقایسه با همکار مرد سفیدپوست خود، چهارصد و سی هزار دلار و چهارصد و هشتاد دلار حقوق کمتر دریافت می کند که رقم زیادی است.
قوانین موجود در آمریکا به گونه ای است که این شکاف حقوق زنان و مردان همچنان برای سالهای طولانی پابرجا خواهد بود و تا سال دو هزار و پنجاه و شش ادامه خواهد داشت. آمریکا از نظر این تبعیض بین حقوق زنان و مردان، در میان کشورهای توسعه یافته جهان، در رتبه بیست و سوم قرار دارد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده