ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دکتر سلام سلامت بدن به معده وابسته است

دکتر سلام/ سلامت بدن به معده وابسته است

تسنیم/ یک متخصص طب سنتی گفت: معده یکی از اعضا مهم بدن است و به دلیل این که با دیگر اعضای بدن ارتباط زیادی دارد, سلامت معده باعث سلامتی بخش‌های دیگر بدن و بیماریش هم باعث بیماری اندام‌های دیگر می‌شود.
در صورتی بیمار مقدار غذایی که الان می‌تواند مصرف کند و معده آن را می‌پذیرد کمتر از میزانی باشد که قبل از بیماری می‌خورده, نشانه ضعف قوت معده است به عبارتی معده توانایی گذشته را برای هضم غذا را نداشته و اگر غذایی که وارد معده می‌شود مقدارش کمی بیشتر شود, فرد احساس سنگینی و خواب آلودگی کند, قوت معده کم شده است.

میثم شیرزاد متخصص طب سنتی درباره دیدگاه طب سنتی درباره معده اظهار داشت: معده از دیدگاه طب سنتی عضو مهمی است و محوریت مهمی در بدن دارد.بیماری معده موجب بیماری‌سایر اندام‌های بدن می‌شودبه گفته وی معده یکی از اعضا مهم بدن است و به دلیل این که با دیگر اعضای بدن ارتباط زیادی دارد, سلامت معده باعث سلامتی بخش‌های دیگر بدن و بیماریش هم باعث بیماری اندام‌های دیگر می‌شود.اختلال در هضم غذا موجب اختلال در کل بدن می‌شوداین متخصص طب سنتی اضافه کرد: علت اهمیت معده در بدن از نگاه طب سنتی این است که معده اولین عضوی است که هضم اصلی غدا در آن انجام می‌شود و اگر اختلالی در آن بروز پیدا کند, بدن دچار اختلال می‌شود.

شیرزاد ادامه داد: آنچه که از معده عبور می‌کند غذای همه بدن است بنابراین خروجی آنچه که از معده خارج می‌شود غذای همه بدن باشد, اعضای دیگر بدن هم دچار اختلال می‌شوند.در طب سنتی قبل از درمان بیماری به تقویت معده پرداخته می‌شودوی بیان داشت: بنابراین از نگاه طب سنتی بخش مهمی از بیماری‌هایی که ما در اعضای مختلف داریم, می‌تواند ناشی از معده باشد و یک طبیب سنتی در بیماری‌های مختلف ابتدا نگاه می‌کند آیا بیماری در معده و دستگاه گوارش وجود دارد یا نه؟ و اگر وجود داشته باشد, قبل از درمان آن عضو به تقویت و درمان معده می‌پردازد و آن را درمان می‌کند و از این جهت معده یک نقش محوری و مرکزی در بدن دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده