ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آیت الله مکارم شیرازی: سران آمریکا پیمان می‌بندند و راحت می‌شکنند

آیت الله مکارم شیرازی: سران آمریکا پیمان می‌بندند و راحت می‌شکنند

رسا/ آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: سران دولت‌ها مثل آمریکا و دیگران پیمان می‌بندند و راحت می‌شکنند، وعده‌ها می‌دهند و به آسانی تخلف می‌کنند، به راحتی دروغ می‌گویند.
آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز چهارشنبه در آغاز درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با تاکید بر این که ریشه تکفیری ها، خشونت ها و خونریزی ها و داعش در عربستان سعودی، وهابیت و تعلیمات محمدبن عبدالوهاب است و در این جای تردید نیست، گفت: عربستان سعودی گروهی تشکیل داده تحت عنوان مبارزه با تروریسم؛ شما با خودتان مبارزه کنید.

وی از رفتار منافقانه آمریکا و غرب در قبال تروریسم و گروه های تروریستی نیز انتقاد کرد و گفت: آمریکایی ها مدافع اینها هستند و داعش را تقویت کرده اند؛ دیگران نیز نفت غصبی آنها را می خرند و اسلحه به آنها می دهند و بعد دیگران را متهم به حمایت از تروریسم می کنند و این از عجایب روزگار است.

این مرجع تقلید با بیان این که ما در خط مقدم و اول مبارزه با تروریسم هستیم، گفت: در عراق و سوریه ما در خط نخست مبارزه با تروریسم و افراطی ها هستیم، هیچ گروهی مثل ما با تروریسم و خشونت ها مبارزه نمی کند، بعد ما را متهم به حمایت از تروریسم می کنند!

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم یادآورشد: بسیار عجیب است آنهایی که ترور و تکفیر در خانه شان پرورش یافته، می شوند مخالف تروریسم و ما که مخالف حقیقی تروریسم هستیم و با آنها مبارزه می کنیم را متهم می کنند.

وی افزود: آمریکایی ها و عربستان سعودی این قدر به خودشان و دنیا دروغ نگویند، دنیا متوجه شده سرچشمه تکفیر و قتل و خونریزی عربستان سعودی است.

آیت الله مکارم شیرازی یادآورشد: اینها چقدر در مکه و مدینه عالمان مخالف خود را کشتند، الان آنهایی که در اروپا می روند جنایت می کنند، تعلیم یافته مراکز علمی عربستان سعودی هستند؛ حالا اینها دم از مبارزه با تروریسم می زنند و ائتلاف تشکیل می دهند.

این مرجع تقلید تاکید کرد: باید اسناد در اختیار مردم دنیا قرار گیرد تا حقایق برای شان روشن شود، باید ریشه های تروریسم و افراط گرایی را خشکاند، مطبوعات مهم غربی ها اخیرا به این موضوع پرداخته و می پردازند که ریشه تروریسم در عربستان سعودی است.

وی یادآورشد: عربستانی های گفته اند ما کاری به وهابیت نداریم، این مساله واضح تر از آن است که بتوانند پرده روی آن بیافکنند، دنیا در حال فهم این مساله است و ما هم باید تلاش کنیم دنیا بهتر این مساله را متوجه شود. امیدواریم خدای متعال دنیا را از شر این افکار پلید نجات دهد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه درس خارج فقه خود با استناد به روایاتی به بیان اوصاف منافقان پرداخت.

وی اظهار داشت: کسی که دروغ می گوید، کسی که وعده می دهد و خلف وعده می کند، کسی که خیانت در امانت می کند، از مصادیق نفاق است چراکه ظاهر و باطن او متفاوت است.

آیت الله مکارم شیرازی در عین حال نفاق را دارای مراتب مختلف دانست و گفت: دروغ، خلف وعده و خیانت در امانت نیز شاخه هایی دارد، یک وقت انسان به مردم دروغ می گوید، گاهی انسان به خودش دروغ می گوید، گاهی هم به خدا دروغ می گویند.

وی بیان داشت: این سه اصل اگر رعایت شود، جامعه به یقین سالم خواهد بود؛ کسی به کسی دروغ نگوید، کسی خیانت در امانت نکند، وعده های دروغین به مردم و جامعه ندهد.

این مرجع تقلید افزود: الان سران دولت ها مثل آمریکا و دیگران پیمان می بندند و راحت می شکنند، وعده ها می دهند و به آسانی تخلف می کنند، به راحتی دروغ می گویند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده