ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ممنوعیت نمایش پرچم استقلال طلبی کاتالونیا در مسابقات فوتبال اسپانیا جنجال آفرید

به گزارش ایرنا، «کنسپسیون دان کائوسا» نماینده دولت مرکزی در ایالت مادرید در جلسه ای که امروز با مقامات بلند پایه پلیس ملی‌، گارد مدنی، پلیس شهری، مرکز امداد و فوریت ها، دربار پادشاه، ریاست دولت، فدراسیون فوتبال اسپانیا و بارسلونا برگزار کرد، تصمیم ممنوعیت نمایش پرچم استقلال طلبی ایالت کاتالونیا را اتخاذ کرد.
اتخاذ این تصمیم، جنجال بزرگی را بپا کرده زیرا «کارلوس پوییج دمونت»رئیس دولت ایالت کاتالونیا و «آدا کولائو» شهردار بارسلون اعلام کردند که در اعتراض به این اقدام، در این دیدار شرکت نخواهند کرد و «جوسپ ماریا بارتومئو»رئیس باشگاه بارسلونا نیز در نشانه ای از اعتراض، حضور خود در این دیدار را تضمین نکرده است .
منابع نمایندگی دولت مرکزی در ایالت مادرید اشاره کردند که هرچند هواداران بارسلونا سال گذشته در فینال کوپا دل ری که بین دو تیم بارسلونا و آتلتیک بیلبائو در ورزشگاه «نیو کمپ» بارسلون برگزار شده بود این پرچم ها را به نمایش گذاشتند، اما قانون ورزش این نوع نمادها را ممنوع کرده است .
به گفته منابع مذکور، دانکائوسا به حضار دراین جلسه گفت که ورزش به طور عمومی‌ و فوتبال به طور خاص، نباید به یک سناریوی رویارویی سیاسی تبدیل گردد .
دانکائوسا در کنفرانس مطبوعاتی که پس از این جلسه داشت اشاره کرد که در اطراف این ورزشگاه، دو حلقه امنیتی وجود خواهد داشت که در آن، پلیس به تفتیش جدی از هواداران برای اینکه هیچگونه پرچم استقلال طلب وارد ورزشگاه نشود،خواهد پرداخت .
باشگاه بارسلونا در این راستا ، شکایت خود از این تصمیم جنجالی را به دادگاه مادرید برده و از این نهاد تقاضا کرده که این ممنوعیت را لغو کند، در این مورد، باشگاه بارسلونا به عنوان اساس حقوقی خود استدلال آورده که این ممنوعیت، یک نوع نقض حقوق اساسی‌ آزادی بیان است .
در حالی‌ که اعضای حزب حاکم 'مردمی' دولت مرکزی اسپانیا در مادرید با تصمیم دانکائوسا موافق هستند ،اعضای این حزب در ایالت کاتالونیا ، این تصمیم را یک اشتباه قلمداد کرده ا‌ند .
«خاویر تباس» رئیس لیگ فوتبال اسپانیا نیز ضمن حمایت از این تصمیم اتخاذ شده، تاکید کرد که جام پادشاه ، یک بازی جام اسپانیا است و نشان دادن پرچم استقلال طلبی کاتالونیا نه تنها یک آزادی بیان نیست بلکه نمادی است که از نابودی اسپانیا دفاع می‌ کند .
اکنون بحث داغی آغاز شده که می‌ تواند به یک دردسر بیشتر در سناریوی سیاسی، اجتماعی و ورزشی اسپانیا تبدیل شود .
اروپام *1*491* 1528* شبد ** 1095

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده