ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس جمهور برزیل معاون خود را به خیانت و دسیسه متهم کرد

رئیس جمهور برزیل معاون خود را به خیانت و دسیسه متهم کرد

ایرنا/شبکه تلویزیونی 'اسکای نیوز' انگلیس گزارش داد: خانم'دیلما روسف' رئیس جمهوری برزیل که با خطر استیضاح مواجه است، معاون خود را به 'خیانت و دسیسه گری' علیه خود متهم کرد.

اسکای نیوز روز چهارشنبه اعلام کرد: رئیس جمهوری برزیل، 'میشل تمر' (Michel Temer) معاون خود را 'سردسته توطئه گران' خواند که به دنبال برکناری وی از قدرت است.
روسف که در جمع آموزگاران و دانش آموزان در کاخ ریاست جمهوری برزیل نطق می کرد؛ گفت که 'تمر' یک کودتا را طراحی کرده و او را به خیانت (به خود) متهم کرد.
اسکای نیوز در ادامه گزارش داد: یک نوار 13 دقیقه ای میشل تمر، که به تمرین نطق پس از استیضاح رئیس جمهوری برزیل پرداخته، به بیرون درز کرده است.
روسف در واکنش به درز این نوار صدای ضبط شده معاون خود گفت: این نوار صدا نشانه ای از تکبر و تحقیر ملت است.
رئیس جمهوری برزیل به صراحت گفت: 'نقاب توطئه گران افتاد. ما در زمانی عجیب و نگران کننده به سر می بریم، زمانه ای از کودتا، تظاهر و خیانت.'
وی گفت: 'روشن شد که دو نفر از رهبران کودتا با نقشه ای از قبل طراحی شده، با یکدیگر کار می کنند، آنها طراحان کودتا بدون محترم شمردن دمکراسی هستند.'
به گزارش ایرنا؛ خانم دیلما روسف که دولت وی طی ماه ها و روزهای اخیر با بحران وخیم سیاسی روبه رو است، در نطقی در 11 فروردین ماه استیضاح خود را در ارتباط با اتهامات وارده یک 'کودتا' خواند.
روسف در آن تاریخ و در واکنش به موضوع استیضاح خود گفته بود: بگذارید تا کنگره کار خود را برای استیضاح پیش ببرد، اما به این سادگی از قدرت کنار نخواهم رفت.
روسف گفت: استیضاح بدون اثبات جرم یعنی کودتا، مساله این است.
مخالفان دولت دیلما روسف، وی را به فساد مالی از جمله پنهان کاری در مورد کسری بودجه در جریان انتخابات ریاست جمهوری 2014 متهم می کنند.
روسف همچنین در موارد دیگری از رسوایی مالی دخالت داشته که از جمله این اتهامات، تامین هزینه های کارزار انتخاباتی وی از سوی شرکت نفتی «پترو پراز» در سال های 2010 و 2014 میلادی است.
درهمین حال روز گذشته (سه شنبه) 65 نفر از اعضای یک کمیته مجلس سفلی در برزیل با 38 رای موافق در برابر 27 رای مخالف به استیضاح 'دیلما روسف' رئیس جمهوری برزیل رای دادند.
رئیس جمهوری برزیل درحالی با خطر استیضاح به دلیل اتهامات وارده روبرو است که طی روزهای گذشته 'خورخه هیلتون' وزیر ورزش و 'انریکه ادواردو آلوس' وزیر گردشگری که از اعضای حزب 'جنبش دمکراتیک برزیل' موسوم به (PMDB) بودند، از کابینه وی استعفا کردند.
استیضاح روسف توسط احزاب مخالف به اتهام سوء استفاده از منابع مالی دولتی در انتخابات ریاست جمهوری 2014 میلادی دنبال می شود و چنانچه حامیان روسف در پارلمان برزیل نتوانند مانع از اجرای استیضاح شوند، بیم آن می رود که دادگاه عالی این کشور حکم به تعلیق ریاست جمهوری وی بدهد.
در صورتی که مجلس نمایندگان و سنای برزیل تصمیم به استیضاح روسف بگیرند، وظایف ریاست جمهوری وی به حال تعلیق درخواهد آمد و 'میشل تمر' معاون وی که از حزب جنبش دمکراتیک برزیل است، جایگزین او خواهد شد.
رئیس جمهوری برزیل اکنون درانتظار جلسه روز 18 آوریل (30 فروردین) پارلمان است که طرح استیضاح وی را به رای خواهد گذاشت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X