ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازار ایران در تسخیر چینی ها

بازار ایران در تسخیر چینی ها

ایسنا/ چین کشور اول صادرکننده کالا به ایران و قطعات چینی خودرو نیز اولین کالای وارداتی به کشور است؛ به گونه‌ای که سال گذشته 1600 میلیارد تومان قطعات چینی خودرو به ایران وارد شده که محصول اول وارداتی به کشور محسوب می‌شود.

آمار سالانه مربوط به تجارت خارجی در سال گذشته نشان می‌دهد که 10 قلم کالای وارداتی اول به تفکیک کشورهای صادرکننده با رقم 4.3 میلیارد دلاری، حدود 10 درصد از کل واردات کشور را تشکیل می‌دهد.

در بین 10 قلم اول کالای وارداتی به تفکیک کشور و به لحاظ ارزش دلاری، دو گروه کالا با مجموع ارزش 1.06 میلیارد دلار از چین، سه گروه کالا با مجموع ارزش 1.2میلیارد دلار از سوئیس، دو گروه کالا با مجموع ارزش 768 میلیون دلار از امارات متحده عربی، یک گروه کالا به ارزش 467 میلیون دلار از کره جنوبی، یک گروه کالا به ارزش 445 میلیون دلار از هند و یک گروه کالا به ارزش 291 میلیون دلار از هلند قرار دارد.

سوئیس و چین دو عضو باشگاه نیم میلیارد دلاری واردات به ایران
صدر جدول وارداتی از شرکای تجاری ایران به قطعات منفصله جهت تولید اتوموبیل های سواری با داخلی سازی بین 14 تا 30 درصد تعلق دارد که این قطعات توسط تجار ایرانی از کشور چین به ایران وارد می‌شوند که در سال گذشته ارزش واردات این محصولات به بیش از 1600 میلیارد تومان معادل 546 میلیون دلار رسید.

دومین کالای وارداتی پرارزش سال گذشته، سایر ماشین آلات و دستگاه‌های به هم فشردن، شکل دادن یا قالب گیری سوخت‌های معدنی جامد، خمیرهای سرامیکی وسایر محصولات معدنی از کشور چین بود که ارزش معادل به 514 میلیون دلار داشت. همچنین، ذرت دامی سوئیسی سومین کالای با ارزش سال 1394 با ارزش بیش از 505 میلیون دلار بود که آخرین محصول وارداتی بالای 500 میلیون دلار گذشته نیز نام گرفت.

نمایشگرهای LCD و LED کره ای با ارزش 467 میلیون دلار، برنج هندی با ارزش 445 میلیون دلار، لوبیای سویای سوئیسی با ارزش 438 میلیون دلار، خودروهای وارداتی با حجم موتور 1500 تا 2000 سی سی از مبدا امارات به ارزش 399.6 میلیون دلار، خودرو های وارداتی با حجم موتور 2000 تا 2500 سی سی از مبدأ امارات به ارزش 362 میلیارد دلار، ذرت دامی هلندی به ارزش 291 میلیارد دلار وکنجاله و سایر آخالک های جامد و گلوله هایی که از روغن سویا به دست می‌آید از مبدأ سوئیس به ارزش 260 میلیون دلار دیگر محصولات ده‌گانه اول وارداتی به تفکیک صادرکنندگان به کشور به شمار می‌روند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده