ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آخرین جزئیات درباره انتخابات؛ 23 نفر از نامزدی مجلس خبرگان انصراف دادند

آخرین جزئیات درباره انتخابات؛ 23 نفر از نامزدی مجلس خبرگان انصراف دادند

آخرین خبر/ رئیس ستاد انتخابات کشور و دبیر ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران به تشریح آخرین جزئیات درباره انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی که قرار است 7 اسفند برگزار شود پرداختند.

محمد حسین مقیمی در نشست خبری با خبرنگاران گفت: بیست و هشتم آذر ماه نیز مقدمات برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شد و هیات های برگزاری انتخابات نیز به موجب دستور وزیر کشور ثبت نام از نامزدهای انتخابات مجلس را آغاز کردند.

رئیس ستاد انتخابات کشور همچنین تصریح کرد: در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در مجموع 801 نفر ثبت نام کردند که این موضوع به نسبت دوره های قبل 62 درصد افزایش داشته است.
وی خاطر نشان کرد: همچنین در انتخابات مجلس شورای اسلامی 12هزار و 76 نفر ثبت نام کردند که این موضوع نسبت به دوره قبل 129 درصد افزایش داشته است.
مقیمی با اشاره به اینکه استقبال خوبی از سوی فعالان اجتماعی و سیاسی برای حضور در انتخابات مجلس دهم صورت گرفت گفت: از همه کسانی که برای پیشرفت ایران فکر می کنند و در انتخابات مجلس ثبت نام کردند به خاطر حضورشان تشکر می کنم.

رئیس ستاد انتخابات کشور در ادامه با اشاره به موضوع بررسی صلاحیت ها در هیات های اجرایی خاطر نشان کرد: افرادی که برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند بایستی طبق قوانین صلاحیتشان از سوی شورای نگهبان و هیات های اجرایی تایید شود لذا طبق روال قانونی این موضوع پس از به اتمام رسیدن ثبت نام ها وارد مرحله اجرایی شد.
وی افزود: از روز 4 دی ماه تمامی اطلاعات افرادی که برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند در اختیار دستگاه های چهارگانه و هیات های اجرایی قرار گرفت تا روند صلاحیت آنها برای انتخابات مورد بررسی قرار گیرد.

آخرین جزئیات درباره کاندیداهای مجلس خبرگان از زبان دبیر ستاد انتخابات
علی پور مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور نیز از انصراف بیست و سه نفر از 801 داوطلب پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرنگان رهبری خبر داد و گفت: استان تهران با 7 نفر و کردستان با چهار نفر بیشترین تعداد انصرافی ها را داشتند.
وی تصریح کرد با توجه به فرآیند انتخابات پیش رو ظرفیت هایی در قانون اساسی داریم . برای آن دسته از داوطلبانی که ممکن است احیانا رد صلاحیت شده باشند، از فردا هفت روز مدت زمان هیات های نظارت استان ها به اتمام می رسد و پس از آن، این افراد بیست روز فرصت دارند که به شورای نگهبان مراجعه کنند.
وی اضافه کرد: پس از این مدت نیز اگر داوطلبان دوباره اعتراضی داشتند هفت روز فرصت دارند که به شورای نگهبان مراجعه کنند.
پورعلی مطلق گفت: بر اساس آنچه قانون تعیین کرده، از تمامی این فرصت ها استفاده می شود و تمام ملزومات انتخابات برای روش سنتی و قدیمی فراهم است.
دبیر ستاد انتخابات کشور افزود: تعرفه ها چاپ شده و بر اساس جدول زمانبندی به زودی در استان ها توزیع می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X