ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کاهش 7.9 درصدی حجم آب مخزن سدهای کشور

کاهش 7.9 درصدی حجم آب مخزن سدهای کشور

ایرنا/ حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور در پایان اولین ماه سال آبی جاری در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته 7.9 درصد کاهش نشان می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور در پایان مهرماه جاری، 17 میلیارد و 860 میلیون مترمکعب به ثبت رسیده است.
این در حالی است که حجم آب موجود در سدهای کشور در زمان مشابه سال گذشته، حدود 19 میلیارد و 400 میلیون مترمکعب گزارش شده بود.
برپایه این گزارش، حجم آب ورودی به مخازن سدهای کشور نیز از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 950 میلیون مترمکعب بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییر محسوسی نداشته است.
همچنین حجم آب خروجی از سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه 94) تاکنون، یک میلیارد و 980 میلیون مترمکعب گزارش شده که در مدت مشابه سال آبی گذشته، به میزان دو میلیارد و 130 میلیون مترمکعب ثبت شده بود.
براین اساس، میزان خروجی سدهای کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 7.1 درصد کاهش یافته است.
از مجموع ظرفیت 49.1 میلیارد مترمکعبی مخازن سدهای کشور در زمان کنونی، هم اکنون میزان پرشدگی حجم مخازن سدها، 36 درصد گزارش شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده