رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور: روحانیون از فضای مساجد برای سوادآموزی بهره بگیرند

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور: روحانیون از فضای مساجد برای سوادآموزی بهره بگیرند

ایسنا/ رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: بعد از مدرسه بهترین محور برای سوادآموزی، مسجد است و روحانیون می‌توانند در ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در تریبون‌های دینی و مساجد نقش بسیار مهمی ایفا کنند.

علی باقر زاده امروز در نشست روحانیون، امامان جمعه و جماعات شهرستان‌ها، نواحی و مناطق تابعه استان کردستان که در سالن آمفی تئاتر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: هر جا از مسجد و محل تجمع مسلمانان دور شدیم از هدف‌های والایمان دور شده‌ایم.
وی اعلام کرد: مسجد محل عبادت مسلمانان است و روحانیت از این تجمع مهم و مقدس می توانند برای تبلیغ سوادآموزی که سفارش دین مبین اسلام نیز هست، بپردازند.

باقرزاده عنوان کرد: بعد از مدرسه بهترین محور برای سوادآموزی، مسجد است و روحانیون می توانند در ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در تریبون‌های دینی و مساجد نقش بسیار مهمی ایفا کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یادگیری و آموزش از مصادیق کمال و رشد بشر است، بیان کرد: با توجه به اینکه انسان موجودی مترقی و کمال جو است به آسانی می تواند ضمن فراگیری آموزش، مراحل رشد خود و جامعه را فراهم کند.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی کشور در این راستا تصریح کرد: دعوت به حق سختی‌هایی دارد که مبلغان و معلمان ما در این مسیر با استعانت از خداوند می توانند بر این سختی‌ها غلبه کنند.

وی ادامه داد: جواب این سختی با تعلیم و تزکیه در آینده مترقی جامعه مشاهده خواهد شد.

باقرزاده با اشاره به اینکه خداوند متعال اولین معلم انسان بود که به مخلوق برتر و متعالی خود همه چیز را یاد داد، افزود: در مسیر رسیدن انسان به کمال، هم در کتب آسمانی و هم از طریق رسالت انبیا، امر آموزش برای رستگاری و پیشرفت جوامع انسانها دارای جایگاه ویژه‌ای است.

وی تاکید کرد: در آیات قرآن و روایات دینی، درجه ارزش انسان‌ها بر اساس دانایی و دانش آن‌ها سنجیده شده است و قرآن نیز در این زمینه دانایان و کسانی را که نادان هستند برابر ندانسته است.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی کشور سه عامل آموزش، سلامت و رفاه را در زندگی امروزه در جهان سازنده توصیف کرد و گفت: تا آموزش توسعه نیابد سلامت برای همگان بوجود نمی آید و در راستای آن نیز رفاه حاصل نمی شود.

وی یادآور شد: دروازه ورود به دنیای علم، آگاهی و بصیرت، توانایی اولیه خواندن و نوشتن است و برعکس تبعات بی‌سوادی در زندگی فردی، اجتماعی، ملی و بین المللی نمایان می شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش در پایان خاطرنشان کرد: منعطف‌ترین نظام آموزشی کشور سوادآموزی است که روحانیون از این انعطاف می توانند در جهت رفع و ریشه کنی بیسوادی اقدام کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور: روحانیون از فضای مساجد برای سوادآموزی بهره بگیرند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X