ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور: روحانیون از فضای مساجد برای سوادآموزی بهره بگیرند

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور: روحانیون از فضای مساجد برای سوادآموزی بهره بگیرند

ایسنا/ رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: بعد از مدرسه بهترین محور برای سوادآموزی، مسجد است و روحانیون می‌توانند در ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در تریبون‌های دینی و مساجد نقش بسیار مهمی ایفا کنند.

علی باقر زاده امروز در نشست روحانیون، امامان جمعه و جماعات شهرستان‌ها، نواحی و مناطق تابعه استان کردستان که در سالن آمفی تئاتر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: هر جا از مسجد و محل تجمع مسلمانان دور شدیم از هدف‌های والایمان دور شده‌ایم.
وی اعلام کرد: مسجد محل عبادت مسلمانان است و روحانیت از این تجمع مهم و مقدس می توانند برای تبلیغ سوادآموزی که سفارش دین مبین اسلام نیز هست، بپردازند.

باقرزاده عنوان کرد: بعد از مدرسه بهترین محور برای سوادآموزی، مسجد است و روحانیون می توانند در ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در تریبون‌های دینی و مساجد نقش بسیار مهمی ایفا کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یادگیری و آموزش از مصادیق کمال و رشد بشر است، بیان کرد: با توجه به اینکه انسان موجودی مترقی و کمال جو است به آسانی می تواند ضمن فراگیری آموزش، مراحل رشد خود و جامعه را فراهم کند.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی کشور در این راستا تصریح کرد: دعوت به حق سختی‌هایی دارد که مبلغان و معلمان ما در این مسیر با استعانت از خداوند می توانند بر این سختی‌ها غلبه کنند.

وی ادامه داد: جواب این سختی با تعلیم و تزکیه در آینده مترقی جامعه مشاهده خواهد شد.

باقرزاده با اشاره به اینکه خداوند متعال اولین معلم انسان بود که به مخلوق برتر و متعالی خود همه چیز را یاد داد، افزود: در مسیر رسیدن انسان به کمال، هم در کتب آسمانی و هم از طریق رسالت انبیا، امر آموزش برای رستگاری و پیشرفت جوامع انسانها دارای جایگاه ویژه‌ای است.

وی تاکید کرد: در آیات قرآن و روایات دینی، درجه ارزش انسان‌ها بر اساس دانایی و دانش آن‌ها سنجیده شده است و قرآن نیز در این زمینه دانایان و کسانی را که نادان هستند برابر ندانسته است.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی کشور سه عامل آموزش، سلامت و رفاه را در زندگی امروزه در جهان سازنده توصیف کرد و گفت: تا آموزش توسعه نیابد سلامت برای همگان بوجود نمی آید و در راستای آن نیز رفاه حاصل نمی شود.

وی یادآور شد: دروازه ورود به دنیای علم، آگاهی و بصیرت، توانایی اولیه خواندن و نوشتن است و برعکس تبعات بی‌سوادی در زندگی فردی، اجتماعی، ملی و بین المللی نمایان می شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش در پایان خاطرنشان کرد: منعطف‌ترین نظام آموزشی کشور سوادآموزی است که روحانیون از این انعطاف می توانند در جهت رفع و ریشه کنی بیسوادی اقدام کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده