ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش ضریب نفوذ فناوری‌های نو در حوزه فرش ماشینی

افزایش ضریب نفوذ فناوری‌های نو در حوزه فرش ماشینی

ایسنا/ رییس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار فرش، فعالیت این کانون را در پیشبرد فناوری و افزایش ضریب نفوذ فناوری‌های نو در حوزه فرش به خصوص فرش ماشینی دانست.

حمیدرضا مومنیان درباره فعالیت‌های این کانون در دور جدید اظهار کرد: این کانون برای برگزاری نمایشگاه‌ها و همایش‌های داخلی و خارجی، ارتقای توان رقابتی ایران در بازارهای جهانی، عملکرد فرش از دیدگاه رقابت پذیری و آموزش و پژوهش در زمینه طراحی فرش با روش‌های نوین راه‌اندازی شده است.

مومنیان عنوان کرد: در ارزیابی‌های انجام شده کانون فرش جزء پنج کانون برتر شناخته شد و اخیرا در کمیسیون کانون‌ها مجوز فعالیت خود را برای دور جدید دریافت کرد. بر این اساس شورای کانون به صورت نهایی انتخاب و به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام و نخستین جلسه این شورا نیز تشکیل شد.

فرماندار کاشان تصریح کرد: طرح‌های کلان ملی حوزه فرش در این کانون مطرح است که ارزیابی‌های آن در دوره گذشته انجام شده و به دنبال این موضوع هستیم تا در دور جدید این طرح‌ها را اجرایی کنیم. فعالیت کانون پیشبرد فناوری و افزایش ضریب نفوذ فناوری‌های نو در حوزه فرش به خصوص فرش ماشینی است.

وی برای فرش دستباف ایران دو ویژگی منحصر به فرد برشمرد و گفت: فرش ایرانی ارزش افزوده بسیار بالایی ایجاد می‌کند که به‌واسطه برخورداری از ابعاد هنری بسیار غنی و پرمحتوای آن است که این مساله خود حوزه اشتغال آن در مناطق محروم و اقشار کم درآمد را درگیر می‌کند.

به گفته عضو کمیسیون کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار، فرش دستباف بدون تردید یک مزیت نسبی برای ایران است و هیچ جای دیگری در دنیا وجود ندارد که برند فرش ایرانی با این طراحی و رنگ آمیزی را داشته باشد، بنابراین این موضوع می‌تواند نقطه اتکا و سکوی پرش بسیار مهمی برای فرش ایرانی تلقی شود تا از این رهگذر، ارزش افزوده بالایی را برای اقتصاد کشور موجب شود.

وی اظهار کرد: امید است این مهم با با تشریک مساعی دست اندرکاران، همراهی و پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر نهادهای زیربط و ایفای نقش فعال بخش خصوصی کارآمد میسر شود.

بر اساس این گزارش، کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار با مشارکت سه رکن صنعت و بازار، دانشگاهیان و دولت زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت می‌کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده