افزایش ضریب نفوذ فناوری‌های نو در حوزه فرش ماشینی

افزایش ضریب نفوذ فناوری‌های نو در حوزه فرش ماشینی

ایسنا/ رییس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار فرش، فعالیت این کانون را در پیشبرد فناوری و افزایش ضریب نفوذ فناوری‌های نو در حوزه فرش به خصوص فرش ماشینی دانست.

حمیدرضا مومنیان درباره فعالیت‌های این کانون در دور جدید اظهار کرد: این کانون برای برگزاری نمایشگاه‌ها و همایش‌های داخلی و خارجی، ارتقای توان رقابتی ایران در بازارهای جهانی، عملکرد فرش از دیدگاه رقابت پذیری و آموزش و پژوهش در زمینه طراحی فرش با روش‌های نوین راه‌اندازی شده است.

مومنیان عنوان کرد: در ارزیابی‌های انجام شده کانون فرش جزء پنج کانون برتر شناخته شد و اخیرا در کمیسیون کانون‌ها مجوز فعالیت خود را برای دور جدید دریافت کرد. بر این اساس شورای کانون به صورت نهایی انتخاب و به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام و نخستین جلسه این شورا نیز تشکیل شد.

فرماندار کاشان تصریح کرد: طرح‌های کلان ملی حوزه فرش در این کانون مطرح است که ارزیابی‌های آن در دوره گذشته انجام شده و به دنبال این موضوع هستیم تا در دور جدید این طرح‌ها را اجرایی کنیم. فعالیت کانون پیشبرد فناوری و افزایش ضریب نفوذ فناوری‌های نو در حوزه فرش به خصوص فرش ماشینی است.

وی برای فرش دستباف ایران دو ویژگی منحصر به فرد برشمرد و گفت: فرش ایرانی ارزش افزوده بسیار بالایی ایجاد می‌کند که به‌واسطه برخورداری از ابعاد هنری بسیار غنی و پرمحتوای آن است که این مساله خود حوزه اشتغال آن در مناطق محروم و اقشار کم درآمد را درگیر می‌کند.

به گفته عضو کمیسیون کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار، فرش دستباف بدون تردید یک مزیت نسبی برای ایران است و هیچ جای دیگری در دنیا وجود ندارد که برند فرش ایرانی با این طراحی و رنگ آمیزی را داشته باشد، بنابراین این موضوع می‌تواند نقطه اتکا و سکوی پرش بسیار مهمی برای فرش ایرانی تلقی شود تا از این رهگذر، ارزش افزوده بالایی را برای اقتصاد کشور موجب شود.

وی اظهار کرد: امید است این مهم با با تشریک مساعی دست اندرکاران، همراهی و پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر نهادهای زیربط و ایفای نقش فعال بخش خصوصی کارآمد میسر شود.

بر اساس این گزارش، کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار با مشارکت سه رکن صنعت و بازار، دانشگاهیان و دولت زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت می‌کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش ضریب نفوذ فناوری‌های نو در حوزه فرش ماشینی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X