ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توقف مستمری ماهانه بازنشستگان با اشتغال به کار

توقف مستمری ماهانه بازنشستگان با اشتغال به کار

فارس/ مدیرکل امور فنی مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: با اشتغال دوباره بازنشستگان، پرداخت مستمری ماهانه آنان متوقف شده و درصورت ترک کار، مستمری آنان پس از محاسبه جدید دوباره پرداخت خواهد شد.

منصور آتشی با اعلام این مطلب افزود: از منظر قانون ت‌مین اجتماعی، بازنشسته به فردی اطلاق می‌شود که با احراز شرایط لازم اشتغال به کار نداشته باشد، از سوی دیگر بر اساس همین قانون افراد تحت پوشش سازمان در قبال اشتغال و دریافت حقوق یا مزد از سوی کارفرما بیمه شده تلقی شده و کارفرمایان مکلفند طبق قانون حق بیمه آنان را پرداخت کنند.

وی گفت: بنابراین بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در صورت تمایل می‌توانند با اطلاع دادن موضوع به شعبه مربوطه مجدداً اشتغال به کار داشته باشند و البته کارفرمایانی که این قبیل افراد را بکار گیرند نیز موظف هستند ضمن اعلام اشتغال آنان بصورت کتبی حق بیمه مقرر را نیز پرداخت کنند.

آتشی اظهار داشت: بدیهی است با اشتغال به کار مجدد بازنشستگان، پرداخت مستمری ماهانه آنان از تاریخ شروع به کار مجدد متوقف شده و درصورت ترک کار، مستمری آنان پس از تجدید محاسبه مجدداً قابل پرداخت خواهد بود.

مدیر کل امور فنی مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: مستمری این قبیل بازنشستگان با توجه به مبلغ مستمری در زمان توقف پرداخت، اعمال افزایش‌های سالانه و لحاظ کردن سوابق جدید، تعیین شده و از تاریخ ترک کار مجدد قابل پرداخت خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X