ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ذوالنور: تغییر نگرش مسئولان از محورهای مهم پروژه نفوذ دشمن است

ذوالنور: تغییر نگرش مسئولان از محورهای مهم پروژه نفوذ دشمن است

تسنیم/ ذوالنور گفت: مهمترین ابزار دشمنان در رسیدن به هدف «نفوذ» این است که در مسئولان و کسانی که در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و فکری مسئولیت دارند یا صاحب فکر هستند، تغییر فکری و نگرش ایجاد و اشتباه محاسباتی صورت دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور، مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه با اشاره به مسئله نفوذ دشمن گفت: در حوزه‌های مختلف دشمن نسبت به انقلاب اسلامی طمع دارد، حوزه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی، علمی و فکری از جمله بخش هایی است که دشمنان انقلاب اسلامی در طول این سالها سعی کرده اند آن را تضعیف کنند.

وی افزود: در هر کدام از این حوزه ها ما در حال تقابل با دشمنان هستیم و دشمنان از همه توان برای تسخیر این حوزه ها استفاده می کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه دشمن در حوزه نظامی نتوانسته کاری انجام دهد، گفت: جنگ، کودتا و اشغال نظامی از جمله راهکارهای دشمن برای رخنه در انقلاب اسلامی است که در این زمینه با ناکامی روبرو شده است؛ اگر مرزهای ما به روی آنها باز نیست و نمی توانند ما را زیر پای خود له کنند، عملیات نفوذ را در دستور کار قرار می دهند.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه عنوان کرد: ایجاد خنثی سازی در حوزه های مختلف، نابود کردن عوامل استقلال در حوزه های یاد شده و ایجاد وابستگی به خود در این حوزه ها در دستور کار دشمن قرار گرفته است.

ذوالنور افزود: مهمترین ابزار آنها برای رسیدن به هدفشان یعنی نفوذ این است که در مسئولان و کسانی که در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و فکری مسئولیت دارند یا صاحب فکر هستند، تغییر فکری و نگرش ایجاد و اشتباه محاسباتی صورت دهند.

وی در این رابطه گفت: به طور مثال وقتی وزیری بگوید ما نیاز داریم که مدیر اقتصادی وارد کنیم یا دیگران حرفهایی بزنند که مسئله القای نیاز به بیگانگان، القای وابستگی، القای تحقیر و خود کوچک بینی و ناتوانی را در بین مردم و مسئولان ایجاد کنند، خود کمک به پروژه نفوذ دشمن است.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه عنوان کرد: کوچک پنداشتن اقداماتی که از ابتدای انقلاب صورت گرفته است، مخدوش کردن اقدامات جمهوری اسلامی برای ملت، بزرگ کردن ضعفها در مدیریت کشور، برجسته کردن دشمن و نقاط قوت او، نادیده گرفتن نقاط ضعف دشمنان از جمله زمینه های نفوذ دشمن است.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: امروز عرصه های تاخت و تاز نفوذ و محورهایی که دشمنان در حال توجه و کار کردن روی آن هستند، در حوزه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی و علمی وجود دارد و اگر بخواهند در این حوزه ها نفوذ کنند، طبیعتا در حوزه فکر باید متمرکز شوند.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: ترویج فرهنگ غربی- آمریکایی و جهانی سازی از حیث فرهنگی در دستور کار دشمنان قرار گرفته است و رسانه های آنها در محیط مجازی، سایبری و نیز شبکه های ماهواره ای موج اصلی تهاجم فکری و فرهنگی آنهاست که زمینه ایجاد زیرساختهای وابستگی و نفوذ را فراهم می کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده