ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مکالمات نامحدود موبایلی از سر گرفته شد

مکالمات نامحدود موبایلی از سر گرفته شد

خراسان/ مکالمات نامحدودتلفن همراه که از چندی پیش به دستورسازمان تنظیم مقررات متوقف شده بود، بار دیگر از سر گرفته شده است. مدتی است یکی از اپراتور های تلفن همراه بار دیگر امکانی برای استفاده مشترکان از مکالمات نامحدود در نظر گرفته است. براین اساس مشترکان اپراتور اول یا شرکت ارتباطات سیار می توانند با شماره گیری #1000 * نسبت به فعال سازی این طرح اقدام کنند.
در قالب این طرح که «مکالمه همراهی» نامیده شده مشترکان می توانند براساس کارکرد قبض خود با پرداخت مبلغی از مکالمه نامحدود برخوردار شوند به عبارتی دیگر براساس رقم قبض مشترک به او مبلغی پیشنهاد می شود تا به ازای پرداخت مبلغ آن، این امکان ایجاد شود که مشترک از 720 دقیقه مکالمه درون شبکه ای رایگان (با تلفن ثابت و یا موبایل همراه اول) بهره مند شود. اما اجرای طرح مکالمات نامحدود به طور گسترده، به سال گذشته برمی گردد که اپراتور های مختلف تلفن همراه با طرح های تشویقی مختلف امکانی در نظر گرفتند تا مشترکان با پرداخت مبلغی بتوانند مدتی مکالمه نامحدود درون شبکه ای داشته باشند. پس از زمانی نه چندان طولانی این طرح از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات بررسی و دستور توقف آن صادر شد، چرا که به اعلام رگولاتوری اجرای این طرح آثار منفی متعددی بر کیفیت شبکه برجای گذاشته بود.
برخی تحلیلگران معتقد بودند که این اقدام سازمان تنظیم مقررات ارتباطات موجب تضییع حقوق مصرف کنندگان طرح تشویقی شده و آثار نامطلوبی را بر اپراتور های ارتباطی و همچنین درآمد دولت از فعالیت این اپراتور ها به جای گذاشته است. البته پس از مدتی مدیر بررسی های فنی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات نیز در ارتباط با امکان از سرگیری این نوع طرح ها تاکید کرد: طبق پروانه، امکان ارائه طرح های تشویقی تعرفه ای برای اپراتور ها وجود دارد. وی با تاکید بر این که قطعا لازم است پیش از اجرای طرح های تشویقی، اپراتور ها جزئیات آن را به رگولاتوری اطلاع دهند، گفت: البته طبق پروانه اپراتور ها این گونه نیست که لازم باشد اپراتور برای ارائه هر طرح تعرفه ای، از ما تاییدیه داشته باشد . وی ادامه داد: البته باید به این مسئله توجه داشت که برای ارائه طرح هایی از این قبیل لازم است ابتدا زیرساخت های مربوطه از سوی اپراتور فراهم شود .[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده