ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پاسخ نماینده حاضرشده در صدا و سیما به انتقاد رئیس مجلس

پاسخ نماینده حاضرشده در صدا و سیما به انتقاد رئیس مجلس

ایسنا/ سخنگوی برنامه بودجه مجلس شورای اسلامی با ارائه توضیحاتی در مورد گفت وگوی ویژه خبری که شب گذشته از صداوسیما پخش شد، گفت که سخنگوی کمیسیون تلفیق از حضور در این نشست سرباززده بود.

غلامرضا کاتب در حاشیه جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه مجلس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شب گذشته من، آقای پورابراهیمی و نماینده دولت به گفت وگوی ویژه خبری دعوت شده بودیم و من از قبل گفته بودم که مخالف مصوبه حذف یارانه 24 میلیون نفر هستم.

وی افزود: اینکه آقای پورابراهیمی امروز در صحن علنی، علناً صداوسیما را خطاب قرار دادند و به آن اعتراض کردند انصاف نبود زیرا صداوسیما من را به عنوان مخالف و سخنگوی کمیسیون تلفیق را به عنوان موافق مصوبه دعوت کرده بود. اما آقای پورابراهیمی تا محل استادیو آمد ولی در نشست شرکت نکرد که باید دلیل را از خودش بپرسید. اگر ما نتوانستیم از مصوبه مجلس به خوبی دفاع کنیم نباید تقصیر را به گردن دیگران بیندازیم.

کاتب درباره دلایل مخالفت خود با مصوبه دیروز مجلس در مورد حذف یارانه سه دهک بالای جامعه خاطرنشان کرد: من معتقدم شناسایی این افراد غیرممکن است. ما در سال 93 هم همین قانون را تصویب کردیم و گفتیم دولت مبلغش را مشخص کند اما این کار صورت نگرفت و دولت گفت اطلاعات کامل را برای اجرای این قانون ندارم.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: حداکثر افرادی که شناسایی شدند چهار و نیم میلیون نفر بود که از این تعداد یارانه سه و نیم میلیون نفر حذف شد و مابقی هم اعتراض کردند و یارانه آنها برگشت. علتش این بود که مصداق هایی که مجلس مشخص کرده بود کامل و جامع نبود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: مصوبه مجلس باعث می شود اول از همه یارانه کارمندان دولت و حقوق بگیران که در دسترس پرداخت مالیات هم هستند و به زودی قابل شناسایی‌اند حذف شوند. این قانون خیلی از دستگاه هایی که قوانین خاص دارند را شامل نمی شود و 17 میلیون نفر هم در قالب مصداق گنجانده نمی شوند. ما نمی توانیم اطلاعات جامعی برای شناسایی تجار و مشاغل آزاد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نظرات مخالف و موافق باید در مطبوعات و صداوسیما برای افکار عمومی تبیین شود، خاطرنشان کرد: انتظار این بود که سخنگوی کمیسیون تلفیق در گفت وگوی دیشب شرکت می کردند نه اینکه محل گفت وگو را ترک کنند زیرا این به نفع مجلس، ملت و نظام است که مردم از مصوبه دیروز مطلع شوند.

کاتب تاکید کرد: مردم نگرانی نداشته باشند زیرا دولت این قانون را براساس آیین نامه ای پیگیری می کند که بتواند آن را اجرایی کند و نگاه دولت هم این است که اطلاعات کامل، مفید و جامعی از مردم داشته باشد.

وی درباره اینکه گفته می شود نماینده دولت در کمیسیون تلفیق با مصوبه حذف سه دهک موافق بوده اما بعداً با آن مخالفت کرده، گفت: آقای صالح گفتند که این حرف درست نیست.

کاتب در پایان درباره اینکه آیا حذف یارانه مشمول 24 میلیون نفر می شود، اظهار کرد: در سال 94 یارانه سه میلیون نفر از دهک‌های بالا حذف شده و در بند دیگری از مصوبه مجلس هم تعداد خانوارهای بالای پنج نفر از حذف یارانه مستنثنی شده اند در نتیجه این عددها غیرمنطقی است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده